لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۳

ادامه مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران از ایران؛ یک عضو تیم ملی تیروکمان معلولان از هلند بازنگشت


پوریا جلالی پور ملی پوش تیم تیروکمان معلولان پس از کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ از مسابقات هلند به ایران بازنگشت
پوریا جلالی پور ملی پوش تیم تیروکمان معلولان پس از کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ از مسابقات هلند به ایران بازنگشت

در ادامه روند مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران ایرانی، این‌بار گزارش‌ها حاکی از بازنگشتن یک ملی پوش تیراندازی با کمان معلولان در ایران از مسابقات هلند به تهران است.

خبرگزاری ایسنا روز سه شنبه ۲۱ خرداد گزارش داد که «پوریا جلالی پور» یکی از کمانداران ریکرو که موفق به کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در مسابقات هلند شد، همراه تیم ملی به ایران برنگشته و شائبه پناهندگی این ملی پوش مطرح شده است.

مسئولان فدراسیون تیروکمان ایران اعلام کرده اند که این ورزشکار بدون اطلاع سرپرست تیم همراه برادرش برای دیدار با خانواده‌اش به بلژیک رفته و به مدت یک‌ماه ویزا دارد.

بازنگشتن ملی‌پوشان تیروکمان پس از مسابقات بین المللی سابقه دار است. پیشتر نیز «عماد خلج» یکی دیگر از ورزشکاران تیروکمان ایران بعد از پایان مسابقات لاس وگاس در آمریکا به ایران باز نگشت و اخبار پناهنده شدن او نیز مطرح شد.

این ورزشکار روز چهارشنبه ۲۲ خرداد به فارس گفت که در کانادا حضور دارد و منتظر است تا بحث مهاجرتش به آمریکا نهایی شود.

روند پناهندگی و مهاجرت ورزشکاران ایرانی به دلیل اختلافات و مشکلات مدیریتی در ورزش ایران طی سال‌های اخیر روند رو به افزایشی داشته است.به طوری که در ماه‌های اخیر چند ملی پوش جودو و کشتی به تیم ملی کشورهای دیگر از جمله آذربایجان پیوستند.

پیشتر یکی از ورزشکاران که نخواسته اسمش فاش شود درباره دلیل مهاجرت خود به روزنامه «قانون» گفته بود «تصور کنید ما ماهانه ۵۰۰ هزارتومان از فدراسیون دستمزد می‌گیریم اما حدودیک میلیون تومان هزینه برای مکمل‌های مان می‌دهیم. چرا باید در ایران بمانیم وقتی نه تنها قدرمان را نمی‌دانند بلکه مجبوریم از جیب‌مان هزینه کنیم تا آقایان پز مدال‌های‌مان را بدهند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG