لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۷

استعفای سرمربی تیم فوتبال ایران تایید شد؛ کی‌روش: فدراسیون توانایی ندارد


کارلوس کی‌روش با صدور پیامی استعفای خود را از سرمربیگیری تیم ملی فوتبال ایران تایید کرد. این درحالی است که تیم فوتبال ایران در نیمه راه مرحله نهایی راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

کارلوس کی‌روش در پیامی خطاب به طرفدارانش جلسه پنج ساعته با رئیس فدراسیون فوتبال ایران را تایید کرد و گفت بعد از این جلسه با تاج، استعفای خود را ارائه کرده است.

کی‌روش در پیام خود نوشت، این تصمیم پس از جلسه ای گرفته شد که در آن هیچ راه حلی برای مسئله آماده سازی تیم در راه جام جهانی به دست نیامد.

آقای کی‌روش در بخشی از پیام خود با اشاره به موفقیت های تیم ملی فوتبال ایران از جمله گذراندن یک سال بدون شکست، رسیدن به صدر جدول مسابقات مقدماتی جام جهانی و اینکه ایران در رنکینگ آسیا به عنوان تیم برتر معرفی شد، نوشت‌« فدراسیون فوتبال این کشور تایید می کند که توانایی و شرایط لازم برای برنامه آماده سازی را ندارد.»

استعفا و کناره گیری کی‌روش در سالهای اخیر که او سرمبیگری تیم ملی فوتبال ایران را برعهده داشته بارها مطرح شده بود و حتی در مقطعی بعد از حذف ایران از جام جهانی ۲۰۱۴ تلاش طرفداران او موجب شد تا حتی رئیس جمهوری ایران در موضوع ادامه کار او ورود کند.

یک هفته پیش زمانیکه برانکو سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از یک اردوی از قبل برنامه ریزی شده تیم ملی انتقاد کرد، کی‌روش در اقدامی بی سابقه بازیکنان پرسپولیس را ترخیص کرد. اقدامی که به گفته برخی تحلیلگران نشانه بی انگیزگی سرمربی تیم ملی بود. پیشتر آقای کی‌روش به درخواست مربیان تیم های باشگاهی از جمله امیر قلعه نوعی توجهی نمی کرد.

آنچه آقای کی‌روش در ماههای اخیر با فدراسیون به اختلاف خورد به مسایل تدارکات و آماده سازی تیم ملی باز می گردد که به نظر می رسد فدراسیون توان تامین خواسته سرمربی تیم را ندارد. پیشتر اعلام شد ایران با مراکش دیدار خواهد کرد اما این دیدار هم لغو شد.

در حال حاضر تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نهایی آسیا برای راهیابی به جام جهانی روسیه ، با یازده امتیاز در صدر جدول دور رفت است و هنوز تا رسیدن به جام جهانی پنج بازی دیگر دارد. تیم های کره جنوبی و ازبکستان با ۱۰ و ۹ امتیاز رقیب ایران هستند و از این گروه دو تیم صعود می کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG