لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۳

کارلوس کی‌روش بازیکنان پرسپولیس را از اردوی تیم ملی مرخص کرد


بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس در فرودگاه امام تهران پس از بازگشت از اردوی تیم ملی در دبی
بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس در فرودگاه امام تهران پس از بازگشت از اردوی تیم ملی در دبی

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، بازیکنان باشگاه پرسپولیس را از اردوی دبی مرخص کرد.

خبرگزاری‌های ایران روز سه شنبه ۱۴ دیماه گزارش دادند که در پی تداوم انتقادات برانکو ایوانکویچ، سرمربی پرسپولیس از برنامه‌ریزی تیم ملی و برگزاری اردو در نیم فصل، بازیکنان پرسپولیسی حاضر در اردوی تیم ملی در اتفاقی کم سابقه از حضور در اردو مرخص شدند.

بدین ترتیب، تیم ملی فوتبال ایران در اردویی که بازی تدارکاتی آن لغو شده است، بدون هفت بازیکن تیم پرسپولیس، باید تمرینات خود را با ۱۶ بازیکن پیگیری کند.

پس از دعوت از هفت بازیکن باشگاه پرسپولیس برای حضور در اردوی تیم ملی در دبی و برگزاری این اردو با وجود لغو بازی تدارکاتی با تیم مراکش، برانکو ایوانکویچ از این اردو انتقاد کرد و گفت: «اگر پرسپولیس قهرمان لیگ نشود و در آسیا نتایج خوبی نگیرد مقصر اصلی‌اش کی‌روش و فدراسیون فوتبال هستند.»

انتقادات سرمربی پرسپولیس موجب احضار او به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شد.

او دوشنبه شب نیز با حضور در برنامه نود به انتقادات خود از نحوه برنامه ریزی اردوهای تیم ملی انتقاد کرد. سرمربی باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه اردوی دبی در برنامه ارائه شده از سوی فدراسیون وجود نداشت، از اینکه بازیکنان از تابستان گذشته تا کنون صد روز در اردو بوده اند، انتقاد کرد.

او گفت که فرصت آماده سازی تیم را نخواهد داشت و بازیکنان هم با آغاز بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا بیشتر وقت خود را در هواپیما خواهند گذراند تا زمین تمرین.

به نظر میرسد ادامه انتقادات آقای ایوانکویچ در برنامه نود، موجب تصمیم گیری کارلوس کی روش برای مرخص کردن بازیکنان پرسپولیس شده باشد.

ساعاتی پس از مرخص کردن بازیکنان پرسپولیس از اردوی تیم ملی در دبی، باشگاه پرسپولیس در بیانیه ای نسبت به جریحه دار شدن طرفداران فوتبال و هواداران پرسپولیس ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه آمده است: «انتقاد سرمربی باشگاه‌، در خصوص برخی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بوده و انتظار می‌رفت پاسخ منطقی و حرفه‌ای نیز دریافت نماید.»

تمرین تیم ملی فوتبال ایران در کمپ دبی بدون بازیکنان پرسپولیس
تمرین تیم ملی فوتبال ایران در کمپ دبی بدون بازیکنان پرسپولیس

علیرضا بیوانوند، رامین رضائیان، جلال حسینی، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، وحید امیری و مهدی طارمی بازیکنان دعوت شده از پرسپولیس به تیم ملی بودند که سه شنبه شب از دبی به تهران بازگشتند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG