لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۲

کی‌روش : ایران "مدعی اصلی" صعود نیست؛ از تیم ملی حمایت نمی‌شود


کارلوس کی‌روش به همراه سردار آزمون در نشست خبری - آرشیو
کارلوس کی‌روش به همراه سردار آزمون در نشست خبری - آرشیو

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید، حریف اصلی ایران در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه "عدم تعهد به حمایت از تیم ملی" است. او ایران را "مدعی اصلی" صعود از گروه خود نمی‌داند.

قرعه کشی رقابت‌های مرحله سوم انتخابی جام جهانی روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین ماه انجام شد و تیم ملی فوتبال ایران به همراه تیم‌های کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر، سوریه در گروه A قرار گرفت.

در گروه B نیز تیم‌های استرالیا، ژاپن، عربستان، امارات، عراق و تایلند حضور دارند.

کارلوس کی‌روش که به همراه علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فو‌تبا‌ل در مراسم قرعه‌کشی حضور داشت، درباره گروه ایران گفت "من تیم کره جنوبی را به خاطر بازیکنان با کیفیت و منابعی که در اختیار دارد و قطر را هم به دلیل بازیکنان و هم پیشرفت قابل ملاحظه و منابع مالی و نفوذ بالا دو مدعی اصلی می‌دانم. پس از آن با همه احترامی که برای سوریه قائل هستم، تیم‌های ایران، چین و ازبکستان را در یک سطح قرار می دهم."

او که با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران به مشکل برخورده و تهدید به استعفا کرده است، بار دیگر موضوع کمبود امکانات و تسهیلات را یادآور شد و گفت "بدون حمایت و تعهد به این برنامه، صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ دشوارتر از این هم می‌شود. ما تنها در زمان مناسب می‌توانیم این شرایط را تغییر بدهیم و انتظار داشته باشیم که اشتباهات ۵ سال گذشته جبران شود."

به گفته سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، "مقامات ورزش ایران" اهمیتی به برنامه‌ریزی و تدارکات نمی‌دهند: "گروه ایران بسیار دشوار است، اما حریف اصلی ما می تواند عدم تعهد به حمایت از تیم ملی باشد."

XS
SM
MD
LG