لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۶

فدراسیون با استعفای کی‌روش مخالفت کرد؛ کی‌روش: ببازیم تقصر فدراسیون است


کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران
کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که هفته پیش استعفای خود را اعلام کرده بود، خبر داد که فدراسیون فوتبال ایران با استعفای او مخالفت کرده است. آقای کیروش در نامه روز شنبه خبر با تاکید بر اینکه فدراسیون با برنامه های جدید او برای تیم ملی مخالفت کرده، تاکید کرده فدراسیون فوتبال ایران مسئول هر شکست احتمالی تیم ملی است.

روز شنبه ۲۳ دی، کارلوس کی‌روش نامه ای در اختیار رسانه های ایران قرار داد که در آن ضمن شرح روندی که به استعفای او در هفته گذشته منجر شد، تاکید کرد که بعد از استعفا با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران جلسه ای برگزار کرد.

به گفته آقای کی‌روش، مهدی تاج در این جلسه اعلام کرده این مجموعه شرایط و توانایی اجرای سومین برنامه آماده سازی جام جهانی را ندارد. کی‌روش می گوید پیشتر تاج به او وعده همراهی بیشتر داده بود.

تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر در مرحله نهایی مقدماتی صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است. ایران با یک امتیاز اختلاف به نسبت به تیم دوم در صدر است و اگر در بازی های دور برگشت نیز همین نتیجه را بگیرد به عنوان تیم نخست به جام جهانی صعود می کند.

کارلوس کی‌روش می گوید تیم فوتبال ایران باید از هم اکنون به فکر آمادگی در جام جهانی باشد.

دو هفته پیش همزمان با یکی از اردوهای تیم ملی، برانکو ایوانکوویچ سرمربی باشگاه پرسپولیس از این اردو انتقاد کرد و گفت این تمرین در برنامه از قبل اعلام شده تیم ملی نیامده بود. بعد از این اعتراض کی‌روش اعضای تیم پرسپولیس در تیم ملی را مرخص کرد. پس از آن بود که خودش استعفا داد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG