لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۵

تیم ملی فوتبال ایران گوام را ۶ بر صفر شکست داد


کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران
کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران در در چارچوب مسابقات مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸، تیم ملی گوام را با نتیجه ۶ بر صفر درهم کوبید. این نخستین پیروزی ایران در دو بازی و نخستین شکست گوام در سه مسابقه اخیر این تیم بود.

تیم گوام که صدرنشین گروه D این مسابقات است با ادعای به دردسر انداختن ایران به تهران آمده بود اما عصر روز پنج‌شنبه در ورزشگاه آزادی مقهور قدرت تیم ملی ایران و درخشش ستارگان جوان تیم ملی از جمله سردار آزمون شد.

سردار آزمون، بازیکن شاغل در لیگ روسیه با گرفتن یک پنالتی، دادن یک پاس گل و زدن دو گل، ستاره بی‌چون و چرای این مسابقه بود.

گل اول ایران را اشکان دژآگاه در دقیقه ۱۰ و از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. در دقیقه ۳۰ مهدی طارمی، دیگر بازیکن جوان ایران در پی یک همکاری خوب با آزمون، گل دوم را به ثمر رساند. گل سوم در دقیقه ۳۴ و با ضربه سر زیبای آزمون روی سانتر دژآگاه به دست آمد. آزمون یک بار دیگر در دقیقه ۴۱ با ضربه سر و این بار روی سانتر وحید امیری، ایران را به گل رساند.

دو تیم با نتیجه ۴ بر صفر به رختکن رفتند و گل‌های مهدی طارمی در دقیقه ۶۵ و مهدی ترابی در دقیقه ۸۸ نتیجه را پرگل‌تر کرد.

از نکات قابل توجه این مسابقه حضور بسیار کم تعداد تماشاگران ایرانی بود که تنها ۵ هزار نفر اعلام شد.

کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از این بازی عنوان کرد: " اطمینان خاطر بالایی دارم که اگر بتوانیم برنامه های خود را اجرا کنیم جوانان خوبی داریم که بتوانند در آینده عملکرد خوبی داشته باشند."

گری وایت، سرمربی تیم ملی گوام نیز باخت سنگین تیم خود را نتیجه غرور بازیکنانش از کسب دو برد قبلی دانست و گفت: "ما در مسیر توسعه قرار گرفته‌ایم و مطمئنا ایران در بازی برگشت گوام متفاوتی را خواهد دید."

XS
SM
MD
LG