لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۵

بازی‌های المپیک زمستانی؛ نمایندگان ایران از روز چهارشنبه وارد رقابت می‌شوند


اعضای تیم ملی اسکی ایران در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن
اعضای تیم ملی اسکی ایران در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن

مسابقات اسکی آلپاین بیست وچهارمین دوره بازیهای المپیک زمستانی از ۴ فوریه آغاز شد، ولی وزش باد شدید در یانکینگ، محل برگزاری رقابتهای اسکی آلپاین مانع ادامه مسابقات طبق برنامه‌ریزی اولیه شد.

فینال مسابقات اسکی سرعت یا دانهیل مردان در ابتدا برای ششم فوریه برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل وزش باد شدید این رویداد با تعویق یک‌روزه روبرو‌ شد. با این حال گفته می‌شود این تعویق در برنامه مسابقات نمایندگان ایران تغییری ایجاد نخواهد کرد.

عاطفه احمدی، حسین ساوه شمشکی، و دانیال ساوه شمشکی سه نماینده ایران در اسکی آلپاین و صحرانوردی هستند. در اسکی صحرانوردی، نماینده ایران سیدستار صید بود که پس از حضور در مراسم بدرقه تیم ملی با مثبت شدن تست کرونایش از اعزام به چین بازماند و‌ طبق نظر فدراسیون دانیال ساوه شمشکی به جای او راهی پکن شد.

دانیال ساوه شمشکی روز یازدهم فوریه، ۲۲ بهمن در اسکی صحرانوردی در ۱۵ کیلومتر کلاسیک مسابقه می‌دهد.

اما طبق برنامه مسابقات اسکی‌بازان ایران در المپیک زمستانی، عاطفه احمدی، اولین نماینده ایران خواهد بود که روز بیستم بهمن در رشته مارپیچ کوچک، بخت خود را می‌آزماید.

حسین ساوه شمشکی دیگر نماینده ایران در اسکی آلپاین، روز ۱۳ فوریه، بیست و‌ چهارم بهمن ماه در مارپیچ بزرگ و روز ۱۶م فوریه، بیست و هفتم بهمن در مارپیچ کوچک به رقابت خواهد پرداخت.

طی روزهای هفتم تا نوزدهم فوریه در مرکز ملی اسکی آلپاین در یانکینگ، یازده مدال طلا در اسکی آلپاین به مدال آوران این دوره از بازیها اهدا می‌شود.

XS
SM
MD
LG