لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۴

چند کافه و بخشی از یک هتل در شیراز به دلیل برگزاری مراسم هالووین پلمب شدند


مراسم هالووین در ایران
مراسم هالووین در ایران

اداره نظارت بر اماکن استان فارس، پنج کافه رستوران و بخشی از یک هتل در شیراز را به دلیل برگزاری مراسم جشن هالووین پلمب کرده و چند نفر را هم بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نزدیک به نهادهای امنیتی، این کافه‌ها و طبقات ۲۲ و ۲۵ هتل چمران در پی اقدام به «ترویج فرهنگ غربی» روز سه‌شنبه ۹ آبان با «هماهنگی مرجع قضائی» پلمب شدند.

بنا بر این گزارش، اداره نظارت بر اماکن پاوا، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، در استان فارس متهمان بازداشت‌شده را به مراجع قضا‌‌ئی معرفی کرده‌اند.

به تعداد بازداشت‌شدگان و اتهام آنها اشاره‌ای نشده است.

پیشتر رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، حرمت‌الله رفیعی، برگزاری تور هالووین از سوی آژانس‌های مسافرتی را «غیرقانونی» و «تخلف» خوانده بود.

خبرگزاری ایلنا دو سال قبل در گزارشی به نقل از آسیب‌شناسان، مهم‌ترین دلیل استقبال مردم از چنین مراسمی را «خلاء تفریح و شادی در جامعه» ذکر کرده بود.

مقامات جمهوری اسلامی آزادی‌های اجتماعی را با نام «ترویج فرهنگ غربی» و «هنجارشکنی» سرکوب کرده و به برخوردهای تنبیهی متوسل می‌شوند.

ماموران حکومت ایران به ویژه از سال گذشته تاکنون صدها واحد صنفی از جمله کافه، رستوران، باشگاه ورزشی، مطب پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز گردشگری را به دلیل حجاب اختیاری زنان پلمب کرده‌اند.

بر پایه گزارش‌ها، پلمب واحدهای صنفی به یکی از راهکارهای برخورد جهموری اسلامی با مردم تبدیل شده است و حکومت از آن به عنوان ابزار فشار استفاده می‌کند.

XS
SM
MD
LG