لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۶

وزیر کشور: یکی از سران قاچاق مواد مخدر به ایران دستگیر شد


رحمانی فضلی وزیر کشور ایران
رحمانی فضلی وزیر کشور ایران

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران از دستگیری یکی از سران قاچاق مواد مخدر به این کشور در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه یکم شهریور با بیان اینکه این قاچاقچی ۸۰۰ تن مواد مخدر به ایران قاچاق کرده گفت که او با ۱۴ شبکه بین‌المللی قاچاق مرتبط بوده است.

در همین رابطه، حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان نیز فرد دستگیر شده را بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر پس از انقلاب معرفی کرد که ۲۴ سال به این کار مشغول بوده است.

این مقام پلیس گفت: "این فرد که تاکنون به قاچاق بالغ بر ۸۰۰ تن انواع مواد مخدر اعتراف کرده از سال ۱۳۷۱، فعالیت خود در قاچاق مواد مخدر را به ‌صورت حرفه‌ای آغاز کرده و علاوه بر قاچاق مواد مخدر در داخل کشور، خط و مسیر بین‌المللی خاصی در خارج از کشور داشته است."

به گفته فرمانده نیروی انتظامی سیستان، این فرد با ۱۱ باند بزرگ قاچاق داخل کشور همکاری داشته و تاکنون ۳۰۰ نفر از افرادی که با هدایت او در قالب باندهای قاچاق فعالیت داشتند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام امنیتی توضیح داد که قاچاقچی دستگیر شده ساکن ایران بوده و شخصا در استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان تردد داشته است. به گفته او، این فرد علاوه بر قاچاق مواد مخدر به کشور، مبادرت به ترانزیت مواد مخدر نیز می‌کرده و مواد مخدر را از کشور افغانستان به یکی از بنادر پاکستان منتقل می‌کرد و از آنجا به دیگر نقاط دنیا می‌فرستاد.

مقام های ایران زمان دستگیری این قاچاقچی را اعلام نکردند.

ایران به دلیل همسایگی با افغانستان در معرض قاچاق انبوه مواد مخدر قرار دارد. پلیس ایران هر از چند گاهی گزارش هایی از درگیری با قاچاقچیان و کشف محموله‌های مواد مخدر خبر می‌دهد. قاچاق گسترده مواد مخدر و میزان مصرف آن در ایران موجب شده است تا بیشتر زندانیان ایرانی به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان باشند.

XS
SM
MD
LG