لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

دو مامور نیروی انتظامی در حمله مردان مسلح به ایست بازرسی در خاش کشته شدند


فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان از کشته شدن دست کم دو مامور پلیس در حمله مردان مسلح به یک ایست بازرسی در خاش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، حسین رحیمی روز چهارشنبه هشتم اردیبهشت گفت در حمله مردان مسلح با یک دستگاه پژوه ۴۰۵ به ایست بازرسی نیروی انتظامی در خاش، دو درجه دار این نیرو کشته و دو سرباز هم زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است.

فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان کشته شدگان را گروهبان یكم منوچهر جوینی و گروهبان یكم ابوالفضل خمر معرفی کرد و گفت که مجروحان به بیمارستان شهر خاش منتقل شده و در حال مداوا هستند.

خبرگزاری ایرنا اضافه کرده که گفته می‌شود یک نفر دیگر از ماموران انتظامی نیز کشته شده است.

شهرستان خاش در جنوب استان سیستان و بلوچستان و در جنوب شرق ایران است. استان سیستان و بلوچستان طی سالهای اخیر شاهد درگیری‌های مردان مسلح با نیروهای پلیس و سپاه پاسداران بوده است.

قاچاقچیان مواد مخدر برخی از گروه‌های مسلح سیستان و بلوچستان را تشکیل می‌دهند، گروه‌های دیگر نیز می‌گویند برای احقاق حقوق سنی‌های سیستان و بلوچستان می‌جنگند.

سیستان و بلوچستان ایران دارای مرز مشترک طولانی با پاکستان است. ایران می‌گوید گروههای مسلح در پاکستان پناه گرفته و از آنجا برای انجام عملیات وارد ایران می‌شوند.

XS
SM
MD
LG