لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۸

روحانی اسرائیل را کشوری رقت آور خواند


حسن روحانی، رئیس جمهوری منتخب ایران تهدیدهای اسرائیل را رد کرده و آن کشور را «رقت آور منطقه» خوانده است. آقای روحانی اندک زمانی پس از آن در مورد اسرائیل اظهار نظر کرده است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل رئیس جمهوری منتخب ایران را «گرگی در لباس میش » خوانده بود.

حسن روحانی تهدیدهای اسرائیل در مورد حمله نظامی به ایران و تاسیسات اتمی کشور را رد کرده و با اشاره به ایالات متحده و اسرائیل گفته است «وقتی اشخاص خاصی به شما می گویند که همه گزینه ها روی میز هست و ملتهایی رقت آور در منطقه همه مدل حرفی می زنند، این شما را به خنده می اندازد».

آقای روحانی روز چهارشنبه در جمع رزمندگان جنگ ایران و عراق ضمن رد تهدیدهای آقای نتانیاهو گفت «صهیونیست ها» از جایگاهی برخوردار نیستند که بتوانند ما را تهدید کنند .

او همچنین گفت که هشدارهای ایران در باره اتخاذ اقدام تلافی جویانه علیه حمله به ایران باعث شده است که اسرائیل به ایران حمله نکند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی اظهارات نتانیاهو را مداخله اسرائیل در امور داخلی کشورهای دیگر و تلاش های دولتمردان این کشور برای تخریب مناسبات ایران با سایر کشورها خوانده است.

آقای نتانیاهو روز یکشنبه تهدیدهای خود در مورد حمله نظامی یکجانبه برای توقف برنامه اتمی ایران را بار دیگر تکرار کرد.

انتخاب آقای روحانی که چهره میانه روتری معرفی می شود امیدها برای یافتن راهکاری در مورد برنامه اتمی بحث برانگیز ایران و نیز درک نیات توسعه توانایی های اتمی این کشور را افزایش داده است.
XS
SM
MD
LG