لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۰

تاکید نتانیاهو بر گزینه معتبر نظامی علیه ایران


در شرایطی که قدرت های جهانی خود را برای دیدار و گفتگوی آتی در مورد برنامه اتمی ایران در بروکسل آماده می کنند، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل به وزرای کابینه خود گفته است «هم اکنون زمان آن فرا رسیده که فشار بر برنامه اتمی تهران شدت گیرد».

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل روز یکشنبه در جمع اعضای هیات دولت خود گفت در حالی که قدرت های جهانی خود را برای از سرگیری مذاکرات احتمالی جدید با تهران آماده می کنند، «ضرورت افزایش فشار (بر ایران) و آماده کردن یک گزینه نظامی معتبر علیه ایران و برنامه اتمی این کشور بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد».

آقای نتانیاهو در جلسه هفتگی هیات دولت به وزرای کابینه خود گفت «با توجه به پیشرفت (برنامه اتمی) تهران، تشدید تحریم های اقتصادی و ارائه یک گزینه نظامی معتبر علیه ایران بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد تا از برنامه اتمی خود دست بردارد».

نخست وزیر اسراییل تاکید کرده است «یک ماه از انتخابات ریاست جمهوری ایران گذشته و ایران هنوز با سرعت بسیار به سمت توسعه توانایی های اتمی پیش می رود که جنبه تسلیحاتی دارند، ایران روند پالایش غنی سازی (اورانیوم) خود را توسعه داده و به طور همزمان در حال ساخت رآکتور تولید پلوتونیوم است».

آقای نتانیاهو خاطرنشان کرده است که «اسراییل مصمم است تا بر سر مواضع خود در قبال مسئله ایران بر درخواست های خود، که همانا خواست جامعه بین الملل نیز هست، پافشاری کند».

او همچنین گفت ایران باید همه فعالیت های مربوط به غنی سازی اورانیوم را متوقف کند و همه (اورانیوم) غنی شده را از مرزهای کشور خارج نماید و نیروگاه غنی سازی غیرقانونی قم را تعطیل کند.
XS
SM
MD
LG