لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۵

روحانی: دولت از رسانه های اجتماعی استقبال کند


حسن روحانی رییس جمهوری منتخب ایران خواهان یک جامعه آزادتر و باز شده است و هشدار می دهد دولت مقتدر دولتی نیست که در زندگی داخلی شهروندان خود مداخله کند.

روحانی این نظر را روز چهارشنبه در جمع گروهی از روحانیان در تهران ابراز داشت و گفت زمان آن است که دولت از رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک استقبال کند، و چنین سایت هایی را پدیده ای مطلوب نامید.

روحانی، که بخشهایی ازسخنانش درصفحه توئیتر او نیز پست شده، گفت ایران باید ایجاد مانع در دسترسی مردم به اینترنت را متوقف کند، و افزود فیلترینگ گسترده وب سایت ها فقط به افزایش بی اعتمادی منجرخواهد شد.

رییس جمهوری منتخب به روحانیان همچنین گفت صدا و سیما باید درمورد مشکلات و مسایل ایران بازتر باشد. اما یادآور شد دولت باید مسیر «شکیبایی، منطق و اعتدال» را دنبال کند.

روحانی که در انتخابات ۲۴ خرداد پس از کسب حمایت اصلاحگرایان به پیروزی رسید و قرار است در ۱۲ مرداد مراسم تحلیف بجای آورد، با اقتصادی روبرو خواهد بود که با بیکاری و تورم بالا دست به گریبان است، و تحریم های بین المللی آن را فلج کرده است.

اما توانایی و اختیارات او، همانند تمام روسای جمهوری ایران، محدود خواهد بود. تصمیم گیری در مسایل سیاسی عمده همچنان در حوزه قدرت آیت اله خامنه ای قرار دارد.
XS
SM
MD
LG