لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۵

آیا روحانی جرات خواهد کرد مخالفان سیاسی را آزاد کند؟


آقای روحانی در چهارسال گذشته زیر فشار نهادهای زیر نظر رهبر بوده است.
آقای روحانی در چهارسال گذشته زیر فشار نهادهای زیر نظر رهبر بوده است.

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، که با دولتی مخالف در واشنگتن روبرو است، اگر رهبر جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی اجازه بدهند، می تواند به ترمیم شکاف های داخلی بپردازد.

باربارا اسلوین در نیوزویک نوشته است: روحانی در همین راستا از محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین و ممنوع التصویر ایران نام می برد. او می تواند برای پایان دادن به حصر خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، از رهبران جنبش سبز، فشار بیاورد. رییس جمهوری ایران همچنین می تواند برای آزادی روزنامه نگاران، وکلا و فعالان جامعه مدنی و همچنین افراد دو تابعیتی زندانی از جمله سیامک و باقر نمازی تلاش کند.

روحانی قادر است با دنبال کردن الگوی اصلاحات پس از مائو در چین در جهت ترغیب ایرانیان خارج از کشور به بازگشت به ایران و استفاده از تخصص و منابع مالی شان حرکت کند.

بیشتر جهان خواهان موفقیت روحانی در حفظ توافق هسته ای و کاستن از تنش در ایران در یک خاورمیانه در حال انفجار است.

معقولانه است که دولت ترامپ تمایل ایران به تعامل دوباره را بیازماید و یک جا،دیدگاه متحدان سعودی و سنی آمریکا در برابر ایران را در پیش نگیرد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG