لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۵

۲۰۲ کشته طی پنج روز؛ جاده‌های ایران جان مسافران نوروزی را می‌گیرند


Car Crash Iran تصادف جاده‌ای در ایران
Car Crash Iran تصادف جاده‌ای در ایران

با گذشت تنها پنج روز از طرح نوروزی در جاده‌ها، پلیس ایران می‌گوید که ۲۰۲ تن در حوادث رانندگی از آغاز این طرح تاکنون کشته شده‌اند.

تیمور حسینی، جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی، روز دوشنبه ۱ فروردین گفت، در جریان «۱۵۴ فقره تصادف» ۲۰۲ تن در دم جان باخته‌اند که از این میزان ۱۷۴ تن در تصادف‌های جاده‌‌ای و ۲۸ تن در حوادث رانندگی در شهرها کشته شده‌اند.

همچنین به گفته پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر، حوادث ترافیکی در پنج روز ابتدایی تعطیلات نوروزی، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۲۶ درصد افزایش یافته است.

جواد شکری، رییس مدیریت راه‌های استان قم، نیز گفته است تصادف‌های منجر به جرح و فوت تنها در این استان ۶۷ درصد افزایش داشته است و طی پنج روز - از ۲۵ تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰ تن در تصادف‌های جاده‌ای استان قم جان باخته‌اند.

بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی، سالانه حدود ۱۷ هزار نفر در جاده‌های ایران جان‌شان را از دست می‌دهند، اما رئیس اسبق پلیس راه ایران گفته همین آمار تلفات نیز درست نیست و آن را «با دست بردن در آمار» کم می‌کنند.

در ۲۰ سال گذشته تقریبا نیم میلیون ایرانی بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. کارشناسان عوامل موثر در حوادث رانندگی را عوامل انسانی، ناایمن بودن وسائط نقلیه، و وضعیت مناسب راه‌ها می‌دانند.

منبع: خبرگزاری‌های ایران

XS
SM
MD
LG