لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۲

تصادف‌های جاده‌ای در دماوند و اصفهان ۲ کشته و ۲۶ زخمی بر جای گذاشت


 تصادف اتوبوس - آرشیو
تصادف اتوبوس - آرشیو

دو تصادف جاده‌ای در ایران در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دو کشته و ۲۶ مجروح بر جای گذاشت. رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی پیش از این اعلام کرده بود که بر اثر تصادفات جاده‌ای ایران، در هر ساعت «نزدیک به دو نفر» کشته می‌شوند.

به گفته مقامات اورژانس و آتش‌نشانی شهرستان دماوند در شمال شرقی استان تهران، تصادف زنجیره‌ای بعدازظهر دوشنبه یک تریلی و هشت خودرو سواری در منطقه گیلاوند، تاکنون دو کشته داشته است. همچنین ۱۴ مصدوم این حادثه به مراکز درمانی انتقال داده شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، به نقل از شاهدان عینی، نبود کمربندی در منطقه جنوبی شهر دماوند و تردد خودروهای سنگین از بلوار اصلی شهر موجب این گونه تصادف‌ها می‌شود؛ تصادف‌هایی که در گذشته نیز «به دفعات زیاد» رخ داده است. هرچند بنا بوده جاده کمربندی ساخته شود، اما به دلایلی از جمله «نبود بودجه، بلاتکلیف مانده است.»

حوادث مرگبار جاده‌ای ایران گاه به دفعات در یک محور مشخص روی می‌دهد و اهالی یا رانندگان گاه نام «جاده مرگ» را برای چنین مسیرهایی انتخاب می‌کنند؛ بی‌آن که از سوی نهادهای مربوطه رسیدگی صورت گیرد تا از تکرار موارد مشابه جلوگیری شود.

در رویدادی دیگر تصادف یک اتوبوس حامل کارگران با خودرو سواری پراید صبح روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن در آزادراه معلم اصفهان، در مناطق مرکزی ایران، ۱۲ زخمی بر جای گذاشت.

بر اساس گزارش ایلنا، کارگران آسیب دیده در این تصادف، در حال رفتن به محل کار خود در «شهرک صنعتی اطراف اصفهان» بودند که پس از مصدومیت به «بیمارستان گلدیس شاهین‌شهر» انتقال یافتند.

با وجود این که آمار مرگ و میر جاده‌ای در ایران که سالانه ۱۷ هزار نفر از سوی سازمان پزشکی قانونی اعلام شده، میزان بسیار بالایی است اما سرهنگ سید هادی هاشمی، رئیس اسبق پلیس راه نیروی انتظامی گفته است تلاش می‌شود با تقسیم‌بندی تلفات رانندگی در آمار‌های ترافیکی بسیاری از مرگ‌ها را جزو تلفات رانندگی حساب نکنند تا آمار پایین نشان داده شود.

XS
SM
MD
LG