لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۰

اعتصاب کارگران نگهداری خطوط راه آهن ایران پس از دو هفته ادامه دارد


اعتصاب و تجمع کارگران بخش نگهداری خط و ابنیه راه آهن(تراورس) در چندین شهر ایران ادامه یافت.

تجمع های متعدد کارگران شرکت نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن در شهرهای مختلف ایران از ۲۹ تیرماه و در اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق آغاز شده است.

شورای هماهنگی کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد که اعتصاب کارگران و کارمندان تا کنون بی پاسخ مانده اما تا تحقق خواسته‌های‌شان اعتراض ها ادامه خواهد یافت.

بنابر گزارش ها، این اعتصاب در مناطق مختلف ایران برگزارشده و همچنان ادامه دارد. خبرگزاری کار ایران، ایلنا، روز یکشنبه ۱۴ مرداد به نقل از برخی از کارگران نوشت که اعتراض صنفی کارگران خطوط ابنیه فنی با همراهی کارگران حوزه احمدآباد هرمزگان و نگهداری ایستگاه ابومسلم و چند ایستگاه دیگر گسترده‌تر شده است.

در روزهای گذشته، کارگران ایستگاه نیشابور، سبزوار، کاشمر و عطار ، کارگران خطوط ابنیه راه‌آهن زنجان و مناطق ریلی هرمزگان (سیرجان)، اسلامشهر تهران، کرج، لرستان، آذربایجان، زاگرس، شاهرود، دامغان و سمنان دست به اعتراض صنفی زده بودند اما نتیجه‌ای دربرنداشته است.

هفت هزار کارگر این شرکت خواهان پرداخت بیمه درمانی، تسویه حساب کامل حقوق‌ها یا دست کم پرداخت سه ماه حقوق عقب افتاده و لغو قراردادهای موقت و انعقاد قراردادهای کاری دائم هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG