لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۸

کارگران تراورس راه آهن برای چندمین روز دست به تجمع زدند


کارگران شرکت تراورس راه آهن برای چندمین روز در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود تجمع کردند.

به نوشته خبرگزاری کار ایران، ایلنا، این کارگران روز یکشنبه هفتم مرداد در شهرهای نیشابور، سبزوار، کاشمر، زنجان و چند شهر دیگر به پرداخت نشدن حدود سه ماه حقوق و بیمه خود اعتراض کردند.

اعتراض کارگران شرکت تراورس راه آهن از ۲۸ تیر ماه در برخی شهرها آغاز شده که به گفته کارگران نتیجه ای نداشته است.

اعتراض صنفی کارگران در مناطق ریلی هرمزگان، اسلامشهر تهران، کرج، لرستان، آذربایجان، زاگرس، شاهرود، دامغان و سمنان از جمله اعتراض های کارگران شرکت تراورس در روزهای گذشته بوده است.

حدود هفت هزار کارگر در بخش تراورس، که نگهداری و پشتیبانی خطوط راه آهن را بر عهده دارد، کار می‌کنند.

همزمان، تجمعی دیگری نیز روز یکشنبه در شهر عسلویه مقابل قائم مقام شرکت پارس جنوبی برگزار شد که طی آن گروهی از مردم عسلویه برای دومین بار به وضعیت بیکاری در شهر اعتراض کردند.

اعتراض به بیکاری در عسلویه در حالیست که این شهر میزبان پروژه بزرگ پارس جنوبی است و در منطقه ویژه اقتصادی نیز قرار دارد.

رکود اقتصادی، ورشکستگی واحدهای تولیدی و سوءمدیریت موجب شده است که بسیاری از کارگران از دریافت حقوق و مزایای کار محروم شوند و بیکاری روز به روز شدت یابد. به طوری که ​طی یکسال گذشته تقریبا هر روز یک یا چند تجمع اعتراضی توسط کارگران صورت گرفته است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که در یکسال گذشته بیش از شش هزار تجمع کارگری برگزار شده که بیشتر در اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق، اخراج گروهی، بلاتکلیفی پس از واگذاری کارخانه‌ها به بخش خصوصی و پایین بودن دستمزدها صورت گرفته است.

علاوه بر این دهها تجمع در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به نابسامانی اقتصادی، بیکاری، گرانی و افزایش نرخ ارز صورت گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG