لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۹

عضو اتاق اصناف تهران: اصناف در اعتراضات سراسری خسارت ندیده‌اند


یک عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران، برخلاف برخی از اظهارات مقامات جمهوری اسلامی، گفته است که در اعتراضات جاری گزارشی مبنی بر «خسارت‌های وارده» به اصناف به اتاق اصناف تهران داده نشده است.

وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران پیشتر با صدوراطلاعیه‌ای، مردم معترض را به «تخریب اموال عمومی»، «حمله به ماشین‌های امدادی و اورژانسی»، «اخلال در نظم و آرامش جامعه» و «تشویش اذهان عمومی» متهم کرده بود.

حمیدرضا رستگار عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران در پاسخ به این پرسش که آیا به اصناف بخش‌نامه‌ای مبنی بر «تغییر ساعت کاری اصناف به دلیل اعتراضات اخیر» ابلاغ شده؟ گفته است: «خیر» تا به امروز «چنین ابلاغیه‌ای به اصناف اعلام نشده» و حتی تصمیمی در این خصوص «در اتاق اصناف گرفته نشده است.»

از سوی دیگر، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویر و فیلم‌هایی گزارش داده‌اند که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در روزهای اخیر بارها از خودروهای امدادی برای جابجایی نیروهای نظامی استفاده و یا همین نیروهای سرکوبگر اقدام به تخریب اموال بعضی از خانه‌های حامی معترضان کرده‌اند.

در حالی که اعتراض‌های سراسری این روزها، کشته‌شدن چندین معترض و برخورد خشونت‌آمیز نیروهای حکومتی با معترضان به مرگ مهسا امینی، حجاب اجباری و حکومت ایران بازتاب گسترده‌ای در نشریات و رسانه‌های سراسر جهان داشته است، روزنامه‌های چاپ داخل توجه چندانی به آن نشان نداده‌اند و از واژه‌هایی همچون «اغتشاش» و یا «آشوب» برای اشاره به اعتراض‌های مردمی استفاده و تصویری تخریب‌گرانه از آنها ارائه داده‌اند.

XS
SM
MD
LG