لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۴

اعتراضات گسترده ضدحکومتی در شهرهای کردستان 


اعتراضات سراسری ایران، مراسم چهلم مهسا امینی، سقز چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱
اعتراضات سراسری ایران، مراسم چهلم مهسا امینی، سقز چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱

بسیاری از شهرهای کردستان ایران چهارشنبه شب صحنه اعتراضات گسترده ضد حکومتی بود، در بسیاری از این شهر‌ها اعتراضات هنوز هم در جریان است.

در ارومیه معترضان با نیروهای امنیتی درگیر شدند، بنرهای رهبر جمهوری اسلامی از سوی معترضان آتش زده شد.

مهاباد، صحنه اعتراضات گسترده ضدحکومتی بود. در مهاباد معترضان بسیاری از خیابان‌های شهر را مسدود کرده بودند. در چند محله نیروهای امنیتی به سوی معترضان تیر اندازی کردند.

در سقز اوضاع نسبتاً آرام‌تر گزارش شده، اما ویدیوهای اختصاصی که به صدای آمریکا رسیده نشان می‌دهد که پس از مراسم چهلم ژینا یا مهسا امینی درگیری‌های شدید بین معترضان و نیروهای امنیتی روی داده است.

روایت یک شاهد عینی از حضور انبوه مردمی در سقز و مراسم چهلم مهسا امینی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

در دیوان‌دره هم معترضان امروز به خیابان آمدند و اعتراضات ضد حکومتی را برگزار کردند.

در سنندج هم اعتراضات ضدحکومتی گسترده بود. در محله‌های شیخان، نایسر، جورآباد، بهاران، فرح، فرجه و چند محله دیگر، معترضان به خیابان آمدند، خیابان‌ها را مسدود کردند و علیه حکومت شعار دادند.

ویدیو‌هایی هم از تلاش معترضان برای آتش‌زدن یک پایگاه بسیج در جام‌جم منتشر شده است.

در مریوان هم معترضان در تعدادی از محله‌های شهر اعتراضات ضد حکومتی را برگزار کردند. تصاویری که منتشر شده نشان می‌دهد که معترضان تعدادی از خیابان‌های این شهر را مسدود کرده‌اند و ماموران امنیتی به سوی معترضان تیر‌اندازی می‌کنند.

کامیاران هم صحنه اعتراضات ضدحکومتی بود. ویدیوهایی منتشر شده که نشان می‌دهد معترضان بخش‌هایی از دیوار حوزه علمیه این شهر را آتش می‌زنند. بنا بر گزارش‌هایی که به صدای آمریکا رسیده تعدای از معترضان در کامیاران مجروح شده‌اند.

در کرمانشاه هم اعتراضات گسترده ضد حکومتی برگزار شد. به ویژ‌ه در محله سعدی که معترضان خیابان اصلی این محله رو مسدود کردند. در چهار راه ارشاد کرمانشاه هم نیروهای امنیتی به سوی معترضان تیر اندازی کردند.

شهرستان قصر شیرین استان کرمانشاه هم امشب صحنه اعتراضات ضد حکومتی بود.

در ایلام هم ده‌ها تن به خیابان آمده‌اند و علیه رهبری جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای شعار می‌دهند. در تعداد زیادی از این شهر‌ها درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان گزارش شد، اما هنوز گزارش دقیقی از شمار مجروحان، منتشر نشده است.

به دلیل قطعی اینترنت اخبار از این مناطق تا حدودی منتشر می‌شود. به نظر می‌رسد که اعتراضات ضدحکومتی در تعدادی از این شهرها و حتی شهر‌های دیگر هنوز هم ادامه داشته باشد، اما هنوز گزارش موثقی به دست صدای آمریکا نرسیده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG