لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

تجمع اعتراضی در کرمانشاه و خرم آباد، یکروز بعد از تجمع مشهد با شعارهای ضد نظام


عکسی که بینندگان از تجمع روز جمعه در کرمانشاه برای صدای آمریکا فرستادند.
عکسی که بینندگان از تجمع روز جمعه در کرمانشاه برای صدای آمریکا فرستادند.

یک روز بعد از تجمع اعتراضی در مشهد و چند شهر دیگر خراسان و شاهرود، عده از مردم معترض به وضعیت موجود در ایران، در شهرهای کرمانشاه و خرم آباد تجمع کردند و شعارهایی علیه مقامات و حکومت جمهوری اسلامی ایران دادند.

در ویدئوهایی که برای صدای آمریکا ارسال شده است، مردم معترض در فضایی آرام، ایستاده اند و شعار می دهند.

این شعارها در فیلم ها شنیده می شود: «رسانه‌ها کر شدند، از دزدها بدتر شدند»، «عدالت، عدالت، حق مسلم ماست»، «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «ملت گدایی می‌کند آقا خدایی می‌کند»، «رضا شاه، رضا شاه، روحت شاد»، «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن» و «نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم».

در آمریکا، تام کاتن سناتور جمهوریخواه در واکنش به تجمع های اعتراضی گفت، رژیم ایران با تفکر الهام گرفته از نفرت پراکنی نمی تواند برای همیشه از حمایت مردمی برخوردار باشد و باید از مردم ایران که آماده اند جانشان را در اعتراض به این تفکر فدا کنند، حمایت کرد.

سناتور کاتن همچنین گفت، آیت الله ها در ایران با برخورداری از میلیارد ها دلار ناشی از خلاصی از تحریم ها قادر نیستند، نیازهای اولیه مردم ایران را بر آورده سازند زیرا پول های سرازیر شده به ایران را صرف فعالیت های تهاجمی در سوریه ، لبنان ، عراق و یمن می کنند.

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید:

تازه ترین عکس و گزارش های خبری را از فیس بوک صدای آمریکا دنبال کنید:

عکسها و گزارش های تازه در اینستاگرام صدای آمریکا

تجمع در کرمانشاه و خرم آباد یک روز بعد از تجمع مردم در روز پنجشنبه در شهر مشهد و چند شهر دیگر خراسان صورت گرفت. مقام های امنیتی خراسان از بازداشت ۵۲ نفر در روز پنجشنبه خبر دادند.

روز جمعه نیز چند فیلم و گزارش تصویری از حمله پلیس به مردم معترض در کرمانشاه خبر داد اما هنوز تعداد بازداشت شدگان اعلام نشده است.

در حالیکه مقام های انتظامی و امنیتی ایران نسبت به برگزاری راهپیمایی هشدار داده اند اما برخی فعالان سیاسی در کانال های تلگرامی از برنامه برای راهپیمایی در شهرهای تهران، تبریز، کرمان، رشت، شیراز و اصفهان خبر داده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG