لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۷

رهبر جمهوری اسلامی پیمان جبلی را به عنوان رئیس صدا و سیما منصوب کرد


پیمان جبلی، رئیس صدا و سیما (آرشیو)
پیمان جبلی، رئیس صدا و سیما (آرشیو)

آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه ۷ مهر پیمان جبلی را به عنوان رئیس جدید سازمان صدا و سیما منصوب کرد.

رادیو و تلویزیون دولتی ایران از جمله سازمان‌های تحت نظر رهبر جمهوری اسلامی است و بنا بر اطلاعات موجود، بودجه این سازمان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ با ۲۴ درصد رشد به سه هزار میلیارد تومان رسیده است.

پیمان جبلی، به عنوان ششمین رئیس سازمان صدا و سیما پس از روی کار آمدن جمهوری اسلامی ، ۵۵ ساله و فارغ‌ التحصیل رشته فرهنگ و رسانه از دانشگاه «امام صادق» است و پیش از این معاون برون‌مرزی، معاون سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما بوده است.

پیش از این، محمد هاشمی رفسنجانی، علی لاریجانی، عزت‌الله ضرغامی، محمد سرافراز، و عبدالعلی علی‌عسگری، روسای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند.

خرداد سال ۱۳۹۹، جمهوری‌خواهان آمریکا از کنگره ایالات متحده خواستند قانونی را به تصویب برساند که به موجب آن، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تحریم شود.

یک تحقیق که توبی درشویتز و تالیا کتز از بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها انجام داده‌اند، نشان می‌دهد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران علاوه بر «پخش اطلاعات گمراه کننده و پروپاگاندای رژیم» به طور مرتب اعترافات اجباری زندانیان سیاسی را، که قربانی شکنجه بوده‌اند، پخش کرده است.

XS
SM
MD
LG