لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۸

تداوم فشارهای قضایی بر خانواده‌های جان‌باختگان آبان ۹۸؛ برادر و پدر فرزاد انصاری‌فر بازداشت شدند


امین انصاری‌فر (راست) و آرمان انصاری‌فر
امین انصاری‌فر (راست) و آرمان انصاری‌فر

پس از انتشار اخبار مربوط به بازداشت امین انصاری‌فر، پدر فرزاد انصاری‌فر از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ در بهبهان، خبرها حاکی از دستگیری یک عضو دیگر این خانواده‌ است.

فرزانه انصاری‌فر، خواهر این قربانی اعتراضات آبان ۹۸، در اینستاگرام خود از بازداشت آرمان انصاری‌فر، برادر دیگر خود، توسط نیروهای امنیتی خبر می‌دهد.

فرزانه انصاری‌فر روز یکشنبه یکم اسفند ماه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «ملت ایران صدای ما باشید، پدر و برادرم آرمان را بازداشت کردند به کدامین جرم.»

خانم انصاری‌فر بدون انتشار اطلاعات بیشتری در رابطه با این بازداشت، از شدت فشارها بر خانواده‌اش خبر داد و از مردم ایران خواست صدای خانواده او باشند.

روز گذشته پس از انتشار خبر بازداشت امین انصاری فر، یک منبع نزدیک به خانواده انصاری‌فر به صدای آمریکا گفت، حدود یک هفته پیش برای آقای انصاری‌فر احضاریه‌ای ارسال شد، اما او در دادگاه حضور نیافت و روز چهارشنبه حکم جلب برای او صادر شد.

به گفته این منبع آگاه، آقای انصاری‌فر روز شنبه ۳۰ بهمن‌ماه در مراجعه به دادگاه بازداشت شد و به او اتهامات «شهادت دادن در دادگاه مردمی بین‌المللی آبان ۹۸» و «مصاحبه با مسیح علینژاد» تفهیم شده است.

این در حالی است که آقای انصاری‌فر می‌گوید تاکنون با مسیح علینژاد مصاحبه نکرده است.

بنا بر اطلاعات موجود، آقای انصاری‌فر که به بیماری قلبی مبتلا است، در تماسی کوتاه به خانواده‌اش اطلاع داده است که به زندان بهبهان منتقل شده است.

پیشتر در تاریخ هجدهم بهمن ماه نیز یک منبع نزدیک به خانواده فرزاد انصاری‌فر به صدای آمریکا گفته بود هم‌زمان با برگزاری دور دوم دادگاه مردمی آبان ۹۸ در لندن، مقامات قضایی ضمن تحت فشار قرار دادن این خانواده، برای فرزانه انصاری‌فر سه پرونده جداگانه تشکیل داده‌اند.

امین انصاری‌فر روز چهارشنبه ۱۹ آبان در نخستین روز از دور اول دادگاه مردمی آبان ۹۸ به عنوان شاهد در آن دادگاه حاضر شد و گفت، نه‌ تنها قاتل فرزندش معرفی نشده، بلکه مقامات برای برادر و دخترش نیز به دلیل دادخواهی قتل فرزاد، پرونده تشکیل داده‌اند.

او که در این جلسه دادگاه به صورت مجازی حاضر شده بود، به قضات دادگاه و هیات دادستانی توضیح داد که به فرزندش از پشت سر شلیک شده و محل شلیک گلوله پشت بام مسافرخانه نور در بهبهان، که محل حضور نیروهای امنیتی بوده، تشخیص داده شده است.

XS
SM
MD
LG