لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۴

منبع مطلع به صدای آمریکا: امین انصاری‌فر به اتهام «شهادت دادن در دادگاه مردمی آبان ۹۸» بازداشت شد


نخستین روز دادگاه مردمی آبان ۹۸، لندن
نخستین روز دادگاه مردمی آبان ۹۸، لندن

یک منبع مطلع به صدای آمریکا گفت امین انصاری‌فر، پدر دادخواه فرزاد انصاری‌فر، از جان‌باختگان آبان ۹۸ در بهبهان، روز شنبه ۳۰ بهمن بازداشت شد و به زندان بهبهان انتقال یافت.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده انصاری‌فر، حدود یک هفته پیش برای امین انصاری‌فر احضاریه‌ای ارسال شد، اما او در دادگاه حضور نیافت و روز چهارشنبه حکم جلب برای او صادر شد و امروز در مراجعه به دادگاه، آقای انصاری‌فر را بازداشت کردند.

منبع آگاه به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که به امین انصاری‌فر اتهامات «شهادت دادن در دادگاه مردمی بین‌المللی آبان ۹۸» و «مصاحبه با مسیح علینژاد» تفهیم شده است، در حالی که «او تاکنون با خانم علینژاد مصاحبه نکرده است.»

بنا بر اطلاعات موجود، پدر فرزاد انصاری‌فر در تماسی دو دقیقه‌ای به خانواده‌اش اطلاع داده که اکنون هم در زندان بهبهان است.

به گفته منبع مطلع، امین انصاری‌فر به بیماری قلبی مبتلا است و خانواده‌اش نگران سلامت او هستند.

هجدهم بهمن ماه نیز یک منبع نزدیک به خانواده فرزاد انصاری‌فر به صدای آمریکا گفته بود هم‌زمان با برگزاری دور دوم دادگاه مردمی آبان ۹۸ در لندن، مقامات قضایی ضمن تحت فشار قرار دادن این خانواده، برای فرزانه انصاری‌فر سه پرونده جداگانه تشکیل داده‌اند.

این منبع مطلع، با تأکید بر این که مقامات قضایی به خانواده انصاری‌فر «دارند خیلی فشار می‌آورند»، گفته بود: «به سراغ هر کسی که با آنها رفت‌وآمد داشته رفته‌اند و او را [برای بازجویی و تهدید] برده‌اند.»

  • 16x9 Image

    ساقی لقایی

    ساقی لقایی پس از چند سال همکاری با روزنامه‌های مختلف، در سال ۱۳۷۸ خبرنگار و سپس سردبیر پارلمانی و اقتصادی ایسنا شد. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر مسائل ایران و حقوق بشر ادامه داد و در بهار ۱۴۰۰ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG