لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۰

روزنامه «قانون» پس از چهار ماه رفع توقیف شد


روزنامه قانون اعلام کرد که این روزنامه از سوی دادگاه رفع توقیف شده است.

بر اساس خبری که شنبه یکم آبان در وبسایت رسمی روزنامه قانون منتشر شده است، شعبه ۶ دادگاه کیفری یک تهران طی حکمی این روزنامه را پس از ۱۲۳ روز رفع توقیف کرد.

روزنامه قانون خرداد ماه امسال به اتهام «افترا و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» از سوی دادستان توقیف شده بود. سایت این روزنامه همان موقع اعلام کرد که این توقیف در پی شکایت اطلاعات سپاه و معاونت حقوقی و امور مجلس سپاه پاسداران صورت گرفت.

این روزنامه پیش از توقیف گزارشی با عنوان «۲۴ ساعت لعنتی» منتشر کرد که در آن تجربه یک شهروند عادی در یک ندامتگاه بزرگ تهران به تصویر کشیده شده بود. در آن گزارش از زبان فرد بازداشتی نوشته شد بود که بازداشت شدگان حتی به عنوان متهم لباس‌های شان قیچی می شود، موهای شان کوتاه می شود و وقتی آزاد می‌شوند با دمپایی از زندان بیرون انداخته می‌شوند.

توقیف روزنامه قانون در خرداد ماه امسال، دومین توقیف آن بود. قانون یک بار نیز در سال ۹۱ توقیف شد اما از سال ۹۳ دوباره انتشار را از سر گرفت.

حال پس از ۱۲۳ روز از دومین توقیف روزنامه قانون، دادگاه در نامه‌ای خطاب به هیات نظارت بر مطبوعات، اعلام کرده است که فعالیت دوباره روزنامه قانون «بلامانع» است.

هنوز تاریخ انتشار دوباره این روزنامه، پس از رفع توقیف، اعلام نشده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG