لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۹

روزنامه قانون: سپاه شکایت کرد، دادستانی توقیف


این صفحه اول متعلق به آخرین شماره روزنامه قانون است.
این صفحه اول متعلق به آخرین شماره روزنامه قانون است.

وبسایت روزنامه قانون اعلام کرد که دادستانی تهران در پی "اعلام جرم" سپاه پاسداران این روزنامه را توقیف کرده است.

به نوشته این سایت، در نامه توقیف روزنامه قانون آمده است که این روزنامه "نظر به اعلام جرم سازمان اطلاعات سپاه و معاونت حقوقی و امور مجلس سپاه پاسداران، مبنی بر افترا و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی،" به منظور پیشگیری از وقوع جرم توقیف شده است.

این توقیف در حالی صورت گرفته است که چند روز پیش، دادستان تهران با اشاره به گزارش روزنامه قانون با عنوان "۲۴ ساعت لعنتی" رسماً اعلام کرد که مدیر مسئول ایران روزنامه با شکایت سازمان زندانها تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

پیشتر روزنامه قانون یک گزارش با عنوان "۲۴ ساعت لعنتی" منتشر کرد که در آن تجربه یک شهروند عادی در یک ندامتگاه بزرگ تهران به تصویر کشیده شده بود. در آن گزارش از زبان فرد بازداشتی نوشته شد بود که بازداشت شدگان حتی به عنوان متهم لباس های شان قیچی می شود، موهای شان کوتاه می شود و وقتی آزاد می شوند با دمپایی از زندان بیرون انداخته می شوند.

در پی توقیف روزنامه قانون، حسین نوش آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد نیز به این موضوع واکنش نشان داد.

آقای نوش آبادی در نشست خبری روز دوشنبه خود به خبرنگاران گفت که وزارت ارشاد در توقیف این روزنامه نقشی نداشته است و پرونده این روزنامه باید در دادگاه رسانه ها رسیدگی شود.

این دومین بار است که روزنامه قانون توقیف می شود. دفعه قبل قانون در سال ۹۱ توقیف شد اما از سال ۹۳ دوباره انتشار را از سر گرفته بود.

XS
SM
MD
LG