لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۱

انتقاد روحانی از رواج تهمت و توهین در فضای سیاسی؛ "آیا این جامعه اسلامی است؟"


حسن روحانی از رواج تهمت و توهین در فضای سیاسی ایران انتقاد کرد و آن را مغایر با اسلام و انقلاب دانست.

رئیس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ۲۲ اسفند با بیان اینکه برخی فقط به فکر حزب و جناح خود هستند گفت: "چرا این همه تهمت و توهین می کنیم و دروغ می گوییم؟ تا چه حد تنگ نظری؟ گویی، برخی نمی توانند عظمت و رفاه ملت را ببینند."

او فضای ایجاد شده علیه دولت را به این دلیل دانست که دولت در این دوره توانسته "کاری بزرگ" را انجام دهد.

آقای روحانی گفت: "برای اخلاق، وحدت ملی، برادری و خلق نکو انقلاب شد وگرنه بنده بگویم انقلابی ام چه فایده ای دارد. انقلاب به معنای مطیع خداوند است. این که مردم از دست و زبان ما در امان باشند."

رئیس جمهوری ایران در ادامه اضافه کرد: "برخی می خواهند لب باز کنند، عده‌ای می ترسند که چه می خواهد بگوید، نکند به من، طایفه یا خانواده‌ام و یا دیگران توهین کند. متاسفانه برخی از روزنامه‌ها، فحش نامه است. از همان ابتدا آدم با ترس و لرز روزنامه را باز می‌کند که ببینیم کجاها به ما فحش داده و تهمت زده اند. آیا این اسلام و جامعه اسلامی است؟ اسلام یعنی قلب، تسلیم خدا باشد و مردم از دست و زبان ما راحت در امنیت و سلامت باشند."

انتقادات حسن روحانی در حالی مطرح شده است که طی ماههای اخیر، از هنگام اجرایی شدن توافق هسته ای تا پس از انتخابات مجلس، حملات تندی به دولت و مقام‌های دولتی شده است. برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس در جریان تبلیغات انتخاباتی خود دولت را به فساد مالی و توزیع رانت متهم کردند.

یکی از نمایندگان نیز برادر رئیس جمهوری ایران را به نقش داشتن در فساد در دستگاه دولتی متهم کرد.

پنجشنبه شب نیز محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران در سخنانی در ورامین بدون نام بردن از مقام خاصی گفته بود: "خاک بر سر آن سیاستمدار که فقط از راه دور دستور می‌دهد."

به نظر می‌رسد این سخنان احمدی‌نژاد اشاره به حسن روحانی و مدیریت از راه دور او بر مذاکرات هسته‌ای باشد.

وبسایت روزنامه ایران، رسانه رسمی دولت جمهوری اسلامی در واکنش به این سخنرانی، آن را "ناسزاگونه" و "اهانت‌آمیز" توصیف کرد و نوشت که هدف حمله، "مسئولان دولت فعلی" بوده‌اند.

XS
SM
MD
LG