لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۱

دولت حسن روحانی: جواب تهمت ها باشد برای پس از انتخابات


شورای اطلاع رسانی دولت حسن روحانی، در اطلاعیه‌ای که دبیرخانه این شورا منتشر کرده اظهارات برخی نامزدهای انتخابات علیه دولت را تکذیب و اعلام کرده است که پاسخگویی به این اظهارات را به پس از برگزاری انتخابات موکول کرده است.

بر اساس آنچه در این اطلاعیه آمده است، دولت برای حفظ آرامش فضای انتخابات و جلوگیری از تشنج، به آنچه "فضاسازی غیراخلاقی برخی نامزدها" نامید، بعد از انتخابات پاسخ می‌دهد.

اطلاعیه شورای اطلاع رسانی دولت بدون نام بردن از نامزدی خاص، اظهارات برخی از نامزدهای انتخابات در تهران و قم علیه دولت، مسئولان و منسوبان مقامات را در رسانه‌هایی که به نوشته این شورا "از بیت المال استفاده می‌کنند"، تکذیب کرد. اطلاعیه آورده است: "معدودی از نامزدان در تهران و قم، در رویکرد تبلیغاتی خود به تهمت، افترا و تضعیف دولت و نظام روی آوردند و با سوء استفاده از برخی رسانه ها که از بیت المال استفاده می کنند، و ابراز مطالب وارونه و خلاف واقع، تهمت‌های بی پایه‌ای را به دولت و مسئولان و منسوبان مقامات وارد کردند."

شورای اطلاع رسانی دولت در ادامه اطلاعیه اعلام کرده است که دولت به منظور ایجاد آرامش و اجتناب از تشنج در این مورد نیز به ارجاع پرونده به مراجع قضایی و نهادهای مسئول بسنده کرد.

اگر چه اطلاعیه شورای اطلاع رسانی دولت حسن روحانی به طور مشخص به نامزد خاصی اشاره نکرده است اما تعدادی از نامزدهای اصولگرا نظیر علیرضا زاکانی در تبلیغات انتخاباتی خود به شدت علیه فعالیت‌های اقتصادی دولت او سخن گفته اند و دولت روحانی را به توزیع رانت و فساد سیستماتیک متهم کردند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، که قبلا از مدافعان دولت محمود احمدی نژاد نیز بود، اواخر بهمن در یک نشست خبری گفته بود: " یک شبکه در دولت با خارج از کشور ارتباط پیدا کرده و در حال فروش کشور به ثمن بخس است؛ هدف این سازمان این است که پول ملت را سرمایه غربی کند، این شبکه پورسانت بگیری است که مبادلات میلیارد دلاری انجام می‌دهد. رئیس جمهور برای پیدا کردن فساد باید به برادر خود، دفتر خود، آقای حسینی در وزارت نفت و قراردادهای زنگنه نگاه کند."

تعداد دیگری از نامزدهای اصولگرایان نیز دولت را به توزیع رانت در واردات و مبادلات اقصادی متهم کردند.

اطلاعیه شورای اطلاع رسانی دولت در ادامه از دستگاه قضایی و شورای نگهبان خواسته است با این سخنرانی‌های نامزدها به عنوان جرم مشهود برخورد کرده و اقدامی سریع و قاطع انجام دهد.

XS
SM
MD
LG