لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۱

احمدی‌نژاد: خاک بر سر آن سیاستمدار؛ روزنامه ایران: به دولت توهین شده


احمدی‌نژاد گفته که برخی در این کشور "موقتی" هستند
احمدی‌نژاد گفته که برخی در این کشور "موقتی" هستند

محمود احمدی‌نژاد در اولین موضع‌گیری پس از انتخابات مجلس و خبرگان، بدون نام بردن از اعضای دولت، توافق هسته‌ای را زیر سوال برد و گفت "خاک بر سر آن سیاستمدار که فقط از راه دور دستور می‌دهد." اظهاراتی که روزنامه دولتی ایران، آن را اهانت به "مسئولان دولت" دانسته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران پنجشنبه شب در جریان یک سخنرانی در شهرستان ورامین گفت "برخی‌ها" در این کشور موقتی هستند و تنها برای مدتی مسئولیتی را برعهده می‌گیرند.

او با انتقاد از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی گفت "خیال کردند حالا یک بساطی درست بکنند و این ور و آن ور بنشینند و چیزی رد و بدل کنند، چهار کلمه علیه ملت ایران حرف بزنند و قیافه فاتح بگیرند؛ کار تمام شده است. هرگز! به خدا انقلاب ملت ایران تازه در اول راه است و تا برچیدن ظلم و ستم از همه جهان این انقلاب ادامه خواهد داشت."

او بدون نام بردن از حسن روحانی، تعبیر او که گفته بود آمریکا کدخدای دنیا است را زیر سوال برد و گفت "دشمنان ملت و شیطان بزرگ در مقاطعی آدم محکم جلوی خودشان ندیده‌اند و فکر کردند همه ملت اینگونه هستند. شما هنوز به دیوار محکم نخورده‌اید."

او در بخش دیگری از سخنان کنایه‌آمیز خود عنوان کرد، "خاک بر سر آن سیاستمدار که فقط از راه دور دستور می دهد و انگار نه انگار که مردمی نیز وجود دارند."

به نظر می‌رسد این سخنان احمدی‌نژاد اشاره به حسن روحانی و مدیریت از راه دور او بر مذاکرات هسته‌ای باشد.

از سوی دیگر وبسایت روزنامه ایران، رسانه رسمی دولت جمهوری اسلامی در واکنش به این سخنرانی، آن را "ناسزاگونه" و "اهانت‌آمیز" توصیف کرد و نوشت که هدف حمله، "مسئولان دولت فعلی" بوده‌اند.

حسن روحانی با شعار تغییر سیاست‎‌های هسته‌ای دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد بر سر کار آمد و مسئولان دولت روحانی بارها سیاست‌های هسته‌ای و بین‌المللی دولت احمدی‌نژاد را برای ایران مخرب و زیانبار توصیف کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG