لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۱

اطلاعیه فرزندان موسوی و رهنورد: میرحسین موسوی در سلامت کامل است


زهرا رهنورد و میرحسین موسوی
زهرا رهنورد و میرحسین موسوی

فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، در اطلاعیه‌ای ضمن رد شایعات اخیر درباره انتقال آقای موسوی به بیمارستان، گفتند پدرشان در زندان خانگی در "سلامتی کامل" بسر می برد.

وبسایت کلمه نزدیک به خانواده میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و از رهبران اعتراضات مردمی پس از انتخابات، این اطلاعیه را منتشر کرده و اضافه کرده که نشر شایعه‌ای درباره انتقال آقای موسوی به بیمارستان باعث انتشار این توضیح شده است.

کوکب، زهرا و نرگس، سه دختر موسوی و رهنورد نوشته‌اند، "در ملاقاتی که طی هفته گذشته با پدر و مادر خود داشتیم، ایشان در سلامتی کامل جسمی بوده و از روحیه بالایی برخوردار بودند."

به گفته دختران آقای موسوی آنها در فاصله ملاقات‌های هفتگی، هیچ گونه تماس دیگری با پدر و مادر زندانی خود ندارند، اما "سرتیم زندان‌بانان اختر" در یک گفت‌وگوی تلفنی، بیماری آقای موسوی را تکذیب کرده است.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از رهبران اعتراض مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از زمستان سال ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی و بازداشت هستند. موسوی و کروبی تاکنون چندین بار با مشکلات سلامتی مواجه شده و مورد عمل جراحی نیز قرار گرفته‌اند.

حسن روحانی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۹۲، وعده رفع حصر از این سه را مطرح کرده بود، که به گفته سخنگوی دولت او، این وعده هنوز فراموش نشده است.

XS
SM
MD
LG