لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۰

فرمانداری خرم آباد درگیری در سخنرانی الله کرم را تایید کرد؛ چند طلبه زخمی شدند


در پی انتشار اخباری مبنی بر درگیری در سخنرانی حسین الله کرم در جمع طلبه‌ها در خرم آباد، فرماندار این شهر وقوع این اتفاق را تایید کرد.

به نوشته ایلنا، اخبار مربوط به درگیری در این سخنرانی در حوزه علمیه خرم آباد، روز جمعه هفتم خرداد ابتدا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و حبیب الله خجسته پور فرماندار خرم آباد یک روز بعد آن را تایید کرد.

گزارش ها حاکی است که هنگام سخنرانی حسین الله کرم، از بنیان گذاران انصار حزب الله، در حوزه علمیه خرم آباد، فردی شروع به فحاشی و توهین به اعضای خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی کرد که این موضوع موجب آغاز درگیری بین طلاب شد.

بنا بر این گزارش‌ها، در پی این درگیری تعدادی از شیشه‌های حوزه علمیه شکسته شد و چند طلبه زخمی شدند. هنوز هویت فرد توهین کننده به خانواده هاشمی که موجب آغاز درگیری شد مشخص نشده اما به نوشته خبرگزاری ایلنا یکی از طلبه‌ها از حمل شوکر برقی و گاز اشک‌آور توسط این فرد خبر داده است.

در عین حال، مرتضی کشکولی، فرمانده سپاه لرستان انتصاب این فرد به سپاه و بسیج این استان را رد کرده است.

گفته می شود که آقای الله کرم پیش از درگیری در حال انتقاد از فائزه هاشمی به خاطر ملاقات با یکی از اعضای ارشد جامعه بهائیان بود.

ملاقات دختر آقای هاشمی رفسنجانی با فریبا کمال آبادی، از مدیران جامعه بهائیان که از زندان به مرخصی آمده بود، انتقادات بسیاری را در میان نزدیکان و منصوبان رهبر جمهوری اسلامی بر انگیخت.

XS
SM
MD
LG