لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۵

"پلیس تهران در حال انجام مانور عملیات ضدتروریستی است"


حسین ساجدی‌نیا، رئیس پلیس تهران، دلیل افزایش گشت‌های پلیس و تعداد ماموران در پایتخت ایران را "آماده باش پلیس برای عملیات علیه هرگونه تهدید احتمالی" عنوان کرد.

رئیس پلیس تهران روز شنبه هفتم آذر به خبرگزاری ایسنا گفت که پلیس برای مقابله با هر گونه تهدید احتمالی در سطح تهران تمرینی عملیاتی را آغاز کرده است.

آقای ساجدی‌نیا گفت: "در این تمرین عملیاتی نیروهای یگان ویژه، یگان امداد، واحدهای ۱۱۰، نیروهای نامحسوس زن و مرد، تیم‌های چک و خنثی‌سازی بمب و ... حضور دارند."

او با تاکید بر اینکه این عملیات به منظور آمادگی برای مقابله با هر گونه تهدید و پیشگیری از آن صورت می‌گیرد، گفت که این اقدامات و تمرین‌های ضدتروریستی تا زمانی که لازم باشد ادامه می‌یابد.

طی هفته‌های اخیر مقام‌های امنیتی و اطلاعاتی ایران از دستگیری چندین تن و نابودی چند گروه تروریستی که قصد انجام عملیات در ایران را داشتند، خبر دادند.

وزیر خارجه عراق نیز در پی عملیات تروریستی در پاریس گفت که دستگاه‌های اطلاعاتی عراق از قصد تروریست‌ها برای انجام عملیات در ایران، فرانسه و آمریکا با خبر هستند و این موضوع را به این کشورها اعلام کرده‌اند.

انجام عملیات تروریستی توسط افراطگرایان سنی در جریان برگزاری مراسم عزاداری محرم و اربعین از نگرانی‌های مقام‌های امنیتی ایران همزمان با اوج‌گیری عملیات تروریستی داعش بوده است.

ایران در حالی این هفته مراسم اربعین امسال را برگزار خواهد کرد که در آغاز ماه محرم امسال، تیراندازی به یک هیات عزاداری در دزفول منجر به مرگ دو نفر شد.

XS
SM
MD
LG