لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۰

وزارت اطلاعات از نابودی دو تیم تروریستی در شرق و غرب ایران خبر داد


معاون وزارت اطلاعات ایران از نابودی دو تیم تروریستی در جنوب شرق و شمال غرب ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری‌‌های داخلی ایران، معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات گفت که یک تیم تروریستی در سیستان و بلوچستان که قصد داشت بیش از ۱۵۰ کیلوگرم مواد منفجره را در قالب ۱۰ بمب در جاده‌های راسک – ایرانشهر منفجر کند، نابود شده است.

به گفته این مقام اطلاعاتی ایران، در این عملیات عوامل ترور کارمندان ثبت احوال و معلمان استان نیز بازداشت شدند.

او همچنین اعلام کرد که یک تیم تروریستی که با هدف اقدامات "تروریستی و خرابکارانه" با مقدار زیادی سلاح و مهمات وارد کشور شده بود نیز در آذربایجان غربی منهدم شد. معاون وزارت اطلاعات ایران اعضای این تیم را از افراد "یک گروه ضدانقلاب" معرفی کرد.

در پی حملات تروریستی در پاریس، وزیر خارجه عراق به رسانه‌ها گفت که عراق اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد آمریکا، ایران و فرانسه از اهداف تروریست‌های وابسته به داعش هستند. به گفته او، عراق این اطلاعات را در اختیار مقام‌های این کشورها قرار داده است.

مقام های نظامی ایران، از جمله فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز اعلام کردند که به داعش هشدار داده اند که به ۵۰ کیلومتری مرز ایران نزدیک نشوند.

در عین حال وزیر اطلاعات ایران ۱۹ آذر ماه از دستگیری ۴۲ "تروریست" طی هفته های اخیر در استانهای مختلف ایران خبر داد. تعدادی از دستگیر شدگان عوامل حمله به یک هیات عزاداری محرم بودند که با تیراندازی به سوی افراد حاضر در مقابل هیات موجب کشته شدن دو تن شدند.

XS
SM
MD
LG