لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۰

وزیر خارجه عراق: ایران، آمریکا و فرانسه از اهداف تروریست‌ها هستند


وزیر خارجه عراق، آمریکا، ایران و فرانسه را از جمله اهداف تروریست ها عنوان کرد.

ابراهیم جعفری روز یکشنبه ۲۴ آبان گفت که نهادهای امنیتی کشورش اطلاعاتی را که نشان می‌دهد فرانسه‌، آمریکا و ایران در میان اهداف تروریست‌ها هستند، با همتایان خود در میان گذاشته‌اند.

آقای جعفری در این مورد توضیح بیشتری نداد، اما او این موضوع را پس از آن مطرح کرد که ۱۲۹ نفر بر اثر انفجارهای انتحاری و تیراندازی ها در روز جمعه در پاریس کشته شدند.

وزیر خارجه عراق همچنین گفت که سرنگون شدن هواپیمای مسافربری روسیه در صحرای سینای مصر، انفجار بمب در محله برج البراجنه در جنوب بیروت و حملات روز جمعه در پاریس نشان می‌دهد که "نبرد با گروه‌های جهادی نیاز به پاسخی جهانی نیاز دارد."

علوی: "تروریست های تکفیری، مهمترین تهدید جنگ سخت"

همزمان، وزیر اطلاعات ایران "تروریست‌های تکفیری" را "مهمترین تهدید در جنگ سخت علیه جمهوری اسلامی" خواند. او گفت که انفجارهای اخیر هشدار جدی به ماست و که باید مورد توجه کارشناسی قرار گیرد.

محمود علوی هفته گذشته از دستگیری ۴۲ "تروریست" در استان‌های مختلف ایران خبر داده بود.

به گفته او ۱۴ نفر از دستگیرشدگان، عوامل حمله تروریستی صفی آباد دزفول بودند. در این حمله که اواخر مهر ماه رخ داد عده‌ای افراد مسلح به یک هیات عزاداری در صفی آباد دزفول در استان خوزستان حمله کردند که در جریان آن، دو نفر کشته و دو نفر نیز زخمی شدند. مقام‌های قضایی ایران همان موقع این حمله را "امنیتی" عنوان کردند.

اظهارات این مقام امنیتی ایران در حالی منتشر می شود که ایران در سوریه و عراق، با گروه های مسلح مخالف دولت های بغداد و دمشق، وارد درگیری شده است.

XS
SM
MD
LG