لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۰

مرگ دست کم دو مامور پلیس در تله انفجاری در سیستان و بلوچستان


فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان از کشته شدن سه مامور نیروی انتظامی بر اثر انفجار یک تله انفجاری در نزدیکی نیکشهر خبر داد.

حسین رحیمی روز چهارشنبه ۱۸ آذر به خبرگزاری ایرنا گفت که انفجار این تله در مسیر ماموران نیروی انتظامی پاسگاه کهیری نیکشهر منجر به کشته شدن دو نفر از ماموران و مجروح شدن هفت نفر دیگر شد.

خبرگزاری ایرنا نوشته است که گفته می شود یک نفر دیگر از ماموران انتظامی نیز در این حادثه کشته شده است.

از سوی دیگر، خبرگزاری مهر در گفت و گویی جداگانه با فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان گزارش داد که با فوت مجروحان حادثه، تعداد کشته شدگان نیروی انتظامی در این انفجار به چهار نفر رسیده است.

بر اساس این خبر، فرمانده یگان تکاوری نیکشهر نیز جزو کشته شدگان این حادثه تروریستی بوده است.

نیکشهر در جنوب شرقی ایران و در نزدیکی شهرهای ایرانشهر و سرباز قرار دارد. استان سیستان و بلوچستان ایران طی سالهای اخیر شاهد درگیری های متعددی میان نیروهای نظامی و امنیتی ایران و گروه‌های مسلح بوده است.

طی هفته‌های اخیر اخبار متعددی از کشف بمب و تله انفجاری در مرزهای شرقی ایران و استان سیستان و بلوچستان منتشر شده بود. از جمله وزیر کشور ایران از کشف مقادیر زیادی بمب آماده کارگذاری خبر داده و فرمانده نیروی انتظامی استان نیز از کشف یک بمب ۲۱ کیلویی از نوع تله انفجاری در مسیر ایرانشهر به سرباز خبر داده بود.

نگرانی از عملیات تروریستی در ایران پس از آن افزایش یافت که وزیر خارجه عراق اعلام کرد این کشور اطلاعاتی مبنی بر قصد داعش برای انجام عملیات تروریستی در آمریکا، فرانسه و ایران در اختیار دارد. به گفته او عراق این اطلاعات را به این کشورها ارائه داده است.

در همین رابطه، رئیس پلیس تهران هفتم آذر به رسانه‌ها درباره افزایش نیروهای پلیس در سطح شهر گفت که تهران در حال برگزاری مانور امنیتی است. فرمانده نیروی ارتش نیز روز سه شنبه ۱۷آذر اعلام کرد که این نیرو قرار است یک رزمایش ضدتروریستی در اطراف تهران برگزار کند.

تکذیب بمبگذاری در خیابان فاطمی

از سوی دیگر، مقام های ایران طی روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر بمب گذاری در مناطق مختلف تهران را تکذیب کرده اند. روز چهارشنبه ۱۸ آذر مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ اعلام کرد که شایعه بمب گذاری در حوالی خیابان فاطمی و میدان جهاد واقع نادرست است. این مرکز توضیح داد که شایعه‌ای مبنی بر بمب‌گذاری در یک دستگاه خودروی پراید با پلاک سیستان و بلوچستان در حوالی میدان جهاد انتشار یافت که ماموران نیروی انتظامی با بررسی های لازم هیچگونه موردی دال بر تایید این موضوع نیافتند.

پلیس تهران چندی پیش نیز شایعه بمبگذاری در مترو را تکذیب کرده بود.

XS
SM
MD
LG