لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۲

مرگ دو مامور پلیس در درگیریهای مسلحانه در ایرانشهر


دهها درگیری مسلحانه در دو سال اخیر در استان سیستان و بلوچستان روی داده است.
دهها درگیری مسلحانه در دو سال اخیر در استان سیستان و بلوچستان روی داده است.

مقام های امنیتی استان سیستان و بلوچستان می گوید در درگیری افراد مسلح با پلیس در ایرانشهر، دو مامور کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

علی اصغر میرشکاری، معاون امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان در گفت و گو به خبرگزاری های ایران، مهاجمان را "اشرار و سارقین مسلح" نامید و گفت آنها تحت تعقیب ماموران بودند و بعد از درگیری با پلیس، به یک منزل مسکونی وارد شدند. به گفته این مقام استانداری سیستان و بلوچستان، مهاجمان مسلح، اعضای خانواده ای را گروگان گرفتند.

در درگیری ماموران پلیس با افراد مسلح، دو نفر از نیروهای پلیس و دو نفر از مهاجمان کشته شدند. این مقام استانداری سیستان و بلوچستان گفت دو نفر دیگر نیز کشته شدند که به نظر می رسد از اعضای خانواده گروگانها باشند. دو مامور پلیس هم در این درگیری ها زخمی شدند.

در ماههای اخیر درگیری هایی در استان سیستان گزارش شده که اغلب افراد مسلح قاچاقچی یا مخالفان مسلح نظام همچون وابستگان گروه "جندالله" یک سوی ماجرا بوده اند. هرچند مقام های ایران هر دو گروه را "اشرار" می نامد، اما در واقعه روز شنبه ایرانشهر، اشاره ای به هویت مهاجمان نشده و تنها خبرداده شد که دو نفر از افراد مسلح مهاجم زنده بازداشت شدند.

XS
SM
MD
LG