لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

گلایه وزیر اطلاعات از بازداشت مدیران تلگرامی


با گذشت بیش از دو ماه و نیم از بازداشت چندین مدیر کانال تلگرامی در ایران و اعتراض نمایندگان و مقام‌های دولتی به این بازداشت‌ها، وزیر اطلاعات در پاسخ به سوال نمایندگان مجلس تاکید کرد که وزارت اطلاعات نقشی در این بازداشتها نداشته و نباید در مورد آن پاسخگو باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمود علوی، وزیر اطلاعات روز سه شنبه ۱۶ خرداد در نشست کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به سوال نمایندگان با اشاره به اینکه وزارت اطلاعات تاکنون هزاران کانال تلگرامی که ضد دینی و غیراخلاقی بودند را غیرفعال کرده است گفت که کانال‌های بازداشت‌شدگان مورد بحث نه ضدارزش بوده و نه خلاف مسائل اخلاقی.

وزیر اطلاعات در ادامه اضافه کرد: «اغلب آنها افراد بسیار خوبی هستند و جزو خانواده انقلاب و نظام محسوب می‌شوند.»

در همین جلسه، علی مطهری که سوال نمایندگان را به وزیر اطلاعات منتقل می کرد گفت که شنیده است یکی از بازداشت شدگان مدیر کانال تلگرامی وزیر اطلاعات بوده است.

این در حالیست که حدود یک ماه پس از این بازداشتها، محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران اعلام کرد که اعمال مدیران بازداشت شده چند کانال تلگرامی «از مصادیق اقدام علیه امنیت ملی» بوده است.

اواخر اسفند ماه گذشته، همزمان با بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران، ۱۲ نفر از مدیران کانال‌های تلگرامی بازداشت شدند. علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی روز ۲۵ اسفند با اعلام این خبر، آنها را مدیران کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب یا حامی دولت معرفی کرد که «یک نهاد اطلاعاتی نظامی» آنها را بازداشت کرد.

به نظر می‌رسد که اشاره او به سازمان اطلاعات سپاه بوده است.

در پی این بازداشتها سخنگوی دولت نسبت به آن ابراز نگرانی کرده بود و برخی از نمایندگان مجلس با اشاره به اصلاح طلب بودن همه ادمین‌های بازداشت شده احتمال سیاسی بودن بازداشتها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری را داده بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG