لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۲

مجلس شورای اسلامی دومین گزینه رئیسی برای وزارت آموزش و پرورش را هم رد کرد


مسعود فیاضی، دومین گزینه پیشنهادی ابراهیم رئیسی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش. آرشیو
مسعود فیاضی، دومین گزینه پیشنهادی ابراهیم رئیسی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش. آرشیو

صلاحیت مسعود فیاضی، دومین گزینه پیشنهادی ابراهیم رئیسی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش، مورد تایید مجلس شورای اسلامی قرار نگرفت.

در جلسه روز سه شنبه مجلس که برای بررسی صلاحیت آقای فیاضی برگزار شد، نمایندگان با ۱۴۰ رای مخالف، ۱۱۵ موافق و پنج رأی ممتنع به او رأی اعتماد ندادند.

پیش از این حسین باغگلی، نخستین وزیر پیشنهادی برای آموزش و پرورش، در شهریور ماه نتوانست رای اعتماد مجلس را کسب کند.

ابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه ۲۵ آبان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با بیان این که بر اساس «شایستگی» مسعود فیاضی را معرفی کرده، گفت: «رفاقت، قرابت و فشار آوردن احیانا رسانه‌ای هیچ کدام موجب نمی‌شود که یک فرد برای پست وزارت معرفی شود.»

مسعود فیاضی برادر داماد علیرضا زاکانی، شهردار تهران است و معرفی او به عنوان گزینه دوم رئیسی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش در روزهای گذشته واکنش‌های گسترده‌ای به همراه داشت.

به گزارش ایرنا، نظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی پس از مخالفت مجلس با وزارت فیاضی به خبرنگاران گفت که با گذشت ۸۳ روز از مهلت سه ماهه برای تعیین وزیر، ابراهیم رئیسی یک هفته برای معرفی پیشنهاد بعدی مهلت دارد، هرچند «مجلس اصرار دارد در اسرع وقت وزیر پیشنهادی برای این وزارت‌خانه معرفی شود.»

وزارت آموزش و پرورش با گذشت سه ماه از تشکیل دولت ابراهیم رئیسی در حالی بدون وزیر مانده که معطل ماندن لایحه رتبه‌بندی معلمان در ماه‌های گذشته موجب اعتراض‌های گسترده و پیاپی فرهنگیان شده است.

لایحه رتبه‌بندی که یکی از موارد اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و دولت ابراهیم رئیسی است، به گفته رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بار مالی ۱۵ هزار میلیارد تومانی دارد.

XS
SM
MD
LG