لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

نامه سرگشاده شورای ملی ایران برای برگزاری انتخابات آزاد به پرزیدنت ترامپ: تاریخ در انتظار تصمیم شماست


ترامپ شورای ملی ایران
ترامپ شورای ملی ایران

شورای ملی ایران برای برگزاری انتخابات آزاد در نامه‌ای سرگشاده به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با قدردانی از سخنرانی ماه گذشته وی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، و در اشاره به برنامه جامع اقدام مشترک می نویسد «راه حل نه جنگ است، نه حفظ وضعیت موجود.»

در این نامه که روز دوشنبه، دوم اکتبر، در وبسایت شورا منتشر شد، و نسخه ای از آن در اختیار بخش فارسی صدای آمریکا قرار گرفت، آمده است که دوسال پیش این شورا از برنامه جامع اقدام مشترک حمایت کرد تا از خطر جنگ، و دسترسی یک رژیم خودکامه به سلاح هسته ای پیشگیری شود. اما علیه این توهم نیز هشدار داد که تنها یک گفتگوی ساده نمی تواند رفتار جمهوری اسلامی را در داخل و خارج از ایران تغییر دهد، و تضمین این مساله ضروریست که میلیاردها دلار آزاد شده در پی رفع تحریم ها صرف تامین هزینه های سرکوب، تروریسم و جنگ های نیابتی در منطقه نشود.

در ادامه نامه، با اشاره به فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه، از رئیس جمهوری آمریکا درخواست شده به عنوان بهترین سیاست برای بازگرداندن صلح و ثبات به خاور میانه، از آرمان مردم ایران برای راه یابی به جهان آزاد و دستیابی به ارزش‌های دموکراتیک حمایت کند.

پشتیبانی از جامعه مدنی ایران و نافرمانی‌های اعتراضی مردم، حمایت از آزادی فوری و بی قید و شرط همه زندانیان سیاسی و عقیدتی، حمایت از آزادی بیان و مطبوعات، و نیز حمایت از برگزاری یک انتخابات آزاد و عادلانه، از جمله خواست های شورای ملی ایران برای برگزاری انتخابات آزاد از رئیس جمهوری آمریکاست.

شورای ملی ایران برای برگزاری انتخابات آزاد در پایان نامه سرگشاده خود می افزاید، در این مقطع زمانی، تاریخ در انتظار تصمیم و اقدام شماست تا به یکی از شوم‌ترین و خونبارترین صفحاتش در مورد رنجهای مردم ایران، که همواره دست دوستی به سوی مردم آمریکا دراز کرده‌اند، پایان دهید.

اصل این نامه سرگشاده را اینجا بخوانید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG