لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۴

هزاران نفر علیه توافق اتمی با ایران در نیویورک تظاهرات کردند


تظاهرات روز سه شنبه در نیویورک
تظاهرات روز سه شنبه در نیویورک

هزاران نفر از مخالفان توافق اتمی با ایران روز سه شنبه در نیویورک تظاهرات بزرگی برگزار کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات که تحت عنوان «ایران را حالا متوقف کنید» برگزار شد پلاکارد هایی در مخالفت با توافق اتمی و در حمایت از اسرائیل بدست داشتند.

آنها از قانونگذاران آمریکایی خواستند تا توافق اتمی ایران را رد کنند. این تظاهرات در حالی برگزار شد که بر اساس یک نظرسنجی جدید که دانشگاه مریلند انجام داده است ۵۲ درصد آمریکاییان موافق توافق جامع اتمی و ۴۷ درصد مخالف آن هستند.

لیندزی گرام، سناتور جمهوریخواه و کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا و جو لیبرمن، سناتور سابق و جیمز وولزی، مدیر سابق سیا برای مخالفان توافق اتمی سخنرانی کردند و آن را محکوم کردند.

مخالفان بیرون دفتر سناتور دموکرات کریستن جیلیبرند از ایالت نیویورک جمع شدند و از او خواستند تا حمایت خود از توافق اتمی را پس بگیرد.

لیندزی گرام
لیندزی گرام

گروهی از یهودیان مخالف اسرائیل نیز با پلاکاردهای خود در کنار مخالفان توافق اتمی با ایران تجمع کردند. برخی از آنها در حمایت از توافق پرچم ایران را بدست داشتند.

گروهی از یهودیان مخالف اسرائیل حضورشان را اعلام کردند
گروهی از یهودیان مخالف اسرائیل حضورشان را اعلام کردند

گزارش شده است تعداد شرکت کنندگان در تجمع روز سه شنبه به نسبت تجمع بزرگ مشابهی که در ماه ژوئیه برگزار شد کمتر بود.

کنگره آمریکا قرار است تا حدود دو هفته دیگر نظر خود را درباره توافق اتمی با ایران اعلام کند.

تاکنون ۳۳ سناتور دموکرات از توافق اتمی حمایت کرده اند. باراک اوباما گفته است اگر کنگره آمریکا توافق اتمی با ایران را در مصوبه ای رد کند، او مصوبه کنگره را وتو خواهد کرد. برای پایدار بودن وتوی باراک اوباما، او دست کم به حمایت ۳۴ سناتور نیاز دارد.

XS
SM
MD
LG