لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۱

کنسرت کیهان کلهر در نیشابور به دستور دادستان لغو شد


کیهان کلهر تنها نوازنده ایرانی نامزد دریافت جایزه "امی" و همنواز برجسته گروه بین المللی "جاده ابریشم" است.
کیهان کلهر تنها نوازنده ایرانی نامزد دریافت جایزه "امی" و همنواز برجسته گروه بین المللی "جاده ابریشم" است.

کنسرت کیهان کلهر، کمانچه نواز برجسته ایران در نیشابور به دستور دادستان این شهر لغو شد.

به نوشته خبرگزاری ایسنا، در حالیکه اعضای گروه همنوازان آقای کلهر در فرودگاه آماده سفر به سمت نیشابور بودند، دادستان این شهر بدون ارائه دلیل، دستور به لغو کنسرت داد.

این کنسرت که قرار بود سه شنبه شب، ۲۱ اردیبهشت اجرا شود، نخستین اجرای تور بزرگ "پردگیان باغِ سکوت" گروه موسیقی "راح روح" به سرپرستی کیهان کلهر در ایران بود. بنا به اعلام رسمی، اجراهای آینده این تور در تالار وحدت تهران به دلیل استقبال بیش از حد و پیش فروش کلیه بلیت ها تمدید شده است.

لغو کنسرت از سوی دادستان نیشابور در حالیست که مجوزهای لازم برای برگزاری این کنسرت از شورای تأمین استان، اداره اماکن و وزارت ارشاد گرفته شده بود.

کیهان کلهر پیش از این و در پی لغو برنامه‌های کنسرتش با گروه «بروکلین رایدر» در تهران گفته بود: "تا زمانی که فرهنگ و هنر ایران، گروگانِ زورگیری و زورآزمایی جناح های سیاسی ست و خط مشی مشخصی برای این گونه فعالیتها تعریف و اجرا نشده، از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهد کرد."

اما گفته شده پس از آن که مقام های وزارت ارشاد اسلامی به وی تضمین دادند که کلیه اجراهایش در تهران و شهرستانها با کوچکترین مشکلی روبرو نخواهد شد، کیهان کلهر با تور "پردگیان باغ سکوت" در ایران موافقت کرد.

کیهان کلهر تنها نوازنده ایرانی نامزد دریافت جایزه "امی" و همنواز برجسته گروه بین المللی "جاده ابریشم" است که یویوما، ویولنسل نواز برجسته آمریکایی آن را تاسیس کرده است.

XS
SM
MD
LG