لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۳

کنسرت مشترک کیهان کلهر و بروکلین رایدر در تهران لغو شد


عکس آرشیوی از کیهان کلهر
عکس آرشیوی از کیهان کلهر

اداره امکان نیروی انتظامی تهران با برگزاری کنسرت کیهان کلهر آهنگساز و کمانچه نواز برجسته ایران همراه با گروه آمریکایی بروکلین رایدر مخالفت کرده و به آن مجوز نداد.

کنسرت مشترک کیهان کلهر و گروه موسیقی نیویورکی بروکلین رایدر، قرار بود نوزدهم خرداد در تالار میلاد تهران برگزار شود. این برنامه بخشی از تور جهانی کیهان کلهر و گروه بروکلین رایدر بود، که در بسیاری از شهرهای اروپایی و آسیایی اجرا شده است.

کیهان کلهر، که تاکنون چهار بار نامزد دریافت جایزه گرمی در موسیقی شده، عضو ثابت گروه بین المللی «جاده ابریشم» است که توسط یویوما، آهنگساز برجسته آمریکایی، بنیانگذاری شده است.

بنا به گزارش سایت موسیقی ما و صفحه رسمی کیهان کلهر، از یک ماه و نیم گذشته پیش زمینه های اجرای کنسرت تهران از جمله: تهیه روادید ایران برای نوازندگان آمریکایی، خرید بلیت هواپیما و رزرو هتل فراهم آمده بود.

از پی لغو این کنسرت، کیهان کلهر به سایت «موسیقی ما» گفت «کنسرت‌ها دوباره برگزار نخواهد شد. تا زمانی‌ که فرهنگ و هنر ایران گروگان زورگیری و زورآزمایی جناح‌های سیاسی است و خط مشی‌ مشخصی‌ برای اینگونه فعالیت‌ها تعریف و اجرا نشده، بنده از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهم کرد.»

به گفته مدیران این برنامه مقدماتِ این کنسرت در یک سکوت کاملِ خبری انجام شده بود؛ زیرا تا مجوز صادر نشود؛ هیچ گروهی امکانِ تبلیغ کردن ندارد و این گروه نیز باید از صدور مجوز که مدت‌ها معطل نگاه داشته شده بود، آگاه می‌شد تا بعد از آن اطلاع رسانی کند. این در حالی است که

به گزارش کمپین حمایت از موسیقی، اعضای گروه «بروکلین رایدر» که سخت مشتاق برگزاری کنسرت در ایران بودند سفر خود به ایران را لغو کرده از ایتالیا به آمریکا بازگشتند. گفته شده کیهان کلهر بعنوان رهبر گروه همراه با دیگر برگزارکنندگان برنامه متحمل ضررهای مادی و معنوی بسیاری شده‌اند.

کیهان کلهر همراه با گروه موسیقی بروکلین رایدر یک آلبوم مشترک به نام «شهر خاموش» را انتشار داده اند که نخستین اجرای آن در تالار موسیقی کارنگی نیویورک برگزار شد.

XS
SM
MD
LG