لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۸

تایید شد: میرحسین موسوی و زهرا رهنورد رای دادند


میرحسین موسوی، زهرا رهنورد، مهدی کروبی
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد، مهدی کروبی

گزارش ها حاکی است که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در آخرین دقایق مهلت رای گیری موفق شده اند رای بدهند اما این امکان برای مهدی کروبی فراهم نشده است.

وبسایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی گزارش داده است که پیش از پایان مهلت رای گیری صندوق سیار رای به محل حصر خانگی موسوی و رهنورد فرستاده شده است و این دو موفق به رای دادن شده‌اند. این در حالیست که به گفته فرزند مهدی کروبی، امکان رای دادن برای مهدی کروبی فراهم نشد.

مهدی کروبی از دو روز پیش از انتخابات از طریق نزدیکان خود اعلام کرد که قصد دارد در روز جمعه رای دهد.

او در پیامی که توسط محمد تقی کروبی، فرزند او در فیس بوک منتشر شد اعلام کرد: " علیرغم اشکالاتی که از ۸۸ تاکنون داشته و دارم، در روز جمعه برای مصلحت مهم‌تری (حفظ جمهوریت) رأی خواهم داد."

روز جمعه اما صندوق رای سیار برای رای دادن مهدی کروبی به محل حصر او فرستاده نشد.

با وجود اینکه سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد که آقای کروبی رای خود را به صندوق انداخته است اما شامگاه جمعه، فرزند آقای کروبی این موضوع را رد کرد.

وزیر کشور ایران هم روز شنبه در پاسخ به این پرسش که آیا کروبی ، موسوی و رهنورد توانستند رای دهند گفت: "یک مورد رای گیری انجام شد ولی مورد دیگر چون ساعت رای‌گیری تمام شده بود رای گیری انجام نشد."

محمد تقی کروبی مسئولیت رای ندادن پدرش را به عهده وزارت اطلاعات و وزارت کشور دانست. او البته گفت که احتمالا حاکمیت از تاثیر روانی حضور رهبران در حصر واهمه دارد.

مهدی کروبی و میر حسین موسوی، دو نامزد معترض انتخابات ۸۸ که منجر به پیروزی دوباره محمود احمدی نژاد شد، به همراه زهرا رهنورد همسر آقای موسوی، از اسفند ۸۹ تا کنون در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

XS
SM
MD
LG