لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۴

توضیح سخنگوی دولت درباره وعده رفع حصر: تلاش کردیم اما نشد


میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از رهبران اعتراض مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، در حصر خانگی و بازداشت هستند.
میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از رهبران اعتراض مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، در حصر خانگی و بازداشت هستند.

سخنگوی دولت ایران بی‌عملی در قبال حضور میرحسین موسوی٬ زهرا رهنورد و مهدی کروبی در زندان خانگی را رد کرد اما گفت که تلاش‌های دولت در این زمینه به نتیجه‌ای نرسیده است.

محمدباقر نوبخت٬ سخنگوی دولت روز سه‌شنبه در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اظهارنظر همسر مهدی کروبی گفت: "اگر منظور از پیگیری این است که آثارش به رفع حصر منتهی شود ما هم قبول داریم که اتفاقی نیفتاده است."

فاطمه کروبی٬ پیشتر گفته بود که دولت برخلاف وعده خود "کار خاصی" در مورد رفع حصر انجام نداده است.

آقای نوبخت همچنین عنوان کرد که "من شاهد هستم تلاش‌های فراوانی صورت گرفته است و ما به اندازه وسع‌مان تلاش می‌کنیم. در برخی موارد حتی بیش تر از وسع‌مان تلاش کردیم اما در این زمینه تصمیم‌گیرنده نهایی دولت نیست."

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از رهبران اعتراض مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، از زمستان ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی و بازداشت هستند. موسوی و کروبی تاکنون چندین بار با مشکلات سلامتی مواجه شده و مورد عمل جراحی نیز قرار گرفته‌اند.

حسن روحانی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۹۲، وعده رفع حصر این سه نفر را در یکسال ابتدای ریاست جمهوری اش داده بود.

علی اکبر ناطق نوری، مشاور رهبر جمهوری اسلامی و از حامیان دولت٬ تابستان امسال عنوان کرد رفع حصر در حوزه‌ای است که حسن روحانی توانایی ورود به آن را ندارد.

XS
SM
MD
LG