لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۲

اختصاصی| نگار کورکور: برادرم در زمان تیراندازی به خودروی خانواده پیرفلک در محل حادثه نبود


مجاهد کورکور و خواهرش نگار
مجاهد کورکور و خواهرش نگار

نگار کورکور، خواهر مجاهد کورکور، که مخفیانه از ایران خارج شده است، روز یکشنبه اول مرداد در گفت‌وگویی اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا ضمن تاکید بر بی‌گناهی برادرش گفت: «مجاهد در زمان تیراندازی به خودروی خانواده کیان پیرفلک، در محل حادثه حضور نداشت.»

خانم کورکور اشاره کرد که برای روزهای ۲۵ و ۲۶ و ۲۷ آبان سال گذشته فراخوان داده شده بود که او روز ۲۵ آبان برای شرکت در اعتراضات از خانه خارج شد.

وی افزود: حوالی ساعت ۶ بعد از ظهر در حال بازگشت به خانه، «معترضان را در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ متری نیروهای امنیتی دید» و تاکید کرد که «هیچ یک از معترضان مسلح نبودند.»

نگار کورکور که با پیام یزدیان گفتگو می‌کرد گفت: در این میان، اتومبیل خانواده پیرفلک تیرباران شد و او در آن لحظات، خدا را شکر کرد که «برادرش در میان جمعیت نیست.»

او افزود: پس از آن، برادرش همراه با جمعی از دوستان به طور مداوم در اعتراضات شرکت کرد و فراری بود تا اینکه در ٢٩ آذر بازداشت شد.

خانم کورکور تصریح کرد: برادرش برای «عدالت و مردمش» در اعتراضات شرکت کرد و از تمام ایرانیان خواست صدای برادرش باشند تا اینکه حکم اعدام او از سوی دیوان عالی کشور تایید نشود و آزاد شود.

عباس کورکور، معروف به مجاهد کورکور، حدود یک ماه پس از کشته‌شدن کیان پیرفلک، به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شد.

خانواده پیرفلک بارها اعلام کرده‌اند از آقای کورکور شکایتی ندارند اما جمهوری اسلامی او را آزاد نکرده است و فعالان حقوق بشر هشدار داده‌اند که احتمال اعدام او وجود دارد.

خانواده کیان پیرفلک همچنین بارها تاکید کرده‌اند که ماموران به خودرو تیراندازی کرده و کیان را کشته‌اند. با این همه، حکومت همواره این موضوع را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG