لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۵

تولد حامد سلحشور بر مزار او؛ وکیل خانواده پیرفلک وکالت مجاهد کورکور را هم پذیرفت


مراسم تولد ۲۴ سالگی حامد سلحشور، معترض کشته شده در بازداشت، بر مزار او؛ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ایذه
مراسم تولد ۲۴ سالگی حامد سلحشور، معترض کشته شده در بازداشت، بر مزار او؛ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ایذه

گروهی از معترضان در ایذه هم‌زمان با زادروز حامد سلحشور، معترض جان‌باخته در بازداشت، شعارهای ضد جمهوری اسلامی دادند و با نمادهای ملی‌گرایانه یاد کشته‌شدگان اعتراضات را گرامی داشتند و از مجاهد کورکور، معترض محکوم به اعدام، حمایت کردند.

بنا بر گزارش‌های تصویری، در روز دوشنبه ۲۱ فروردین هم‌زمان با سال‌روز تولد حامد سلحشور، یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری در این شهر، عده‌ای از معترضان در ایذه، شهر واقع در شمال استان خوزستان، بر مزارش شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «از این ملت پرشور، کشته شده سلحشور»، «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان»، «این آخرین پیامه، هدف کل نظامه»، و «مجاهد اعدام بشه، ایذه قیامت می‌شه» دادند.

در این مراسم تصاویری از کشته‌شدگان اعتراضات «زن زندگی آزادی» بر مزار حامد سلحشور گذاشته شده بود و ضمن شعار حمایتی از مجاهد کورکور، معترض محکوم به اعدام، از توماج صالحی، رپر معترض نیز حمایت شد.

روز یک‌شنبه ۲۰ فروردین، سجاد، عموی کیان پیرفلک کودک ۹ ساله کشته شده در ایذه، در توییتی اعلام کرد «با درخواست خانواده مجاهد کورکور و موافقت خانواده پیرفلک»، داود شاه‌ولی که وکالت خانواده پیرفلک را به عهده دارد، وکالت این معترض را، که به اتهام «قتل کیان» به اعدام محکوم شده است، به طور رسمی پذیرفت.

دادگاه انقلاب اسلامی ایذه عباس (مجاهد) کورکور را به اتهام قتل کیان پیرفلک به اعدام محکوم کرده است.

پیش از این، خانواده کیان پیرفلک بارها گفته‌اند مجاهد کورکور قاتل پسرشان نیست و قاتل از بین مأموران انتظامی و امنیتی است.

بنا بر گزارش‌های غیررسمی، شاهدانی که شب کشته شدن کیان پیرفلک آن جا حضور داشتند گفته‌اند «هیچ اثری از مجاهد کورکور» آن جا نبوده «و به چشم دیده‌اند که مأمورهای جمهوری اسلامی» به کیان شلیک کرده‌اند.

صفحه توییتری «قیام ایذه» چند ویدئو از مراسم تولد حامد سلحشور، معترضی که اگر زنده می‌ماند روز سه‌شنبه ۲۲ فروردین ۲۴ ساله می‌شد، منتشر کرده است:

حامد سلحشور روز چهارم آذر ۱۴۰۱ در راه اصفهان به ایذه توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد و پنج روز بعد مقامات پس از شناسایی جسد از سوی خانواده، او را به طور مخفیانه به خاک سپردند. خانواده سلحشور پس از پیدا کردن محل دفن او در روستای «قلعه تل»، پیکرش را دوباره در ایذه به خاک سپردند.

XS
SM
MD
LG