لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۵

به‌روز رسانی/ یک گزارش جدید: ایران از کره شمالی برای توسعه برنامه موشکی کمک می‌گیرد


علیرضا جعفرزاده نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا
علیرضا جعفرزاده نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا

بنا بر یک گزارش جدید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران برنامه موشکی بالیستیک رژیم را تشدید کرده است و پایگاه‌های موشکی این نهاد نظامی از جمله تاسیسات زیرزمینی و تونل های ساخت، انبار و نگهداری موشک ها، بر اساس مدل ها و معیارهای برنامه موشکی کره شمالی ساخته شده‌اند.

دفتر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا در گزارش ۳۶ صفحه ای خود که روز سه شنبه منتشر شد، می گوید کره شمالی کارشناسانی به ایران فرستاده تا به کارشناسان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله در پادگان المهدی در جنوب غربی تهران آموزش بدهد.

به گزارش صدای آمریکا، روز سه شنبه، نشستی در دفتر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا برگزار شد.

علیرضا جعفرزاده نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا در یک نشست خبری گفت سپاه از زمانی که مذاکرات هسته ای آغاز شد و به طور مشخص وقتی توافق هسته ای بین ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک امضا شد، برنامه استقرار و توسعه موشکی را تشدید کرد.

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید:

آقای جعفرزاده و همکارانش، با انتشار نقشه هایی، گفتند که ۴۲ موقعیت برای شلیک موشک های ایران به طور زیر زمینی یا زیر کوهی وجود دارد

وی ضمن اشاره به ارتباط برنامه موشکی ایران و برنامه هسته ای ایران گفت کره شمالی در سالهای اخیر نقش پر رنگی در توسعه برنامه موشکی ایران داشته است.

شورای ملی مقاومت ایران که شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق و به دنبال براندازی حکومت جمهوری اسلامی در ایران است، می گوید یافته های جدید خود را از طریق تصاویر ماهواره ای به دست آورده است.

به گفته آقای جعفرزاده یکی از موشک ها از پادگان پنج پله در کرمانشاه شلیک شد. این قدیمی ترین سایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و در موقعیت کوهستانی قرار دارد.

روز یکشنبه ۲۸ خرداد، سپاه پاسداران اعلام کرد دست کم ۶ موشک به سمت شهر دیرالزور در سوریه شلیک کرده که به گفته مقام های سپاه مقر فرماندهان حمله تروریستی ۱۸ خرداد به تهران بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG