لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۶

فرمانده سپاه: ماموریت سپاه قدس، کمک به مستضعفان در هر جای دنیاست


فرمانده کل سپاه و سردار سلیمانی در مراسم ترحیم یکی از فرماندهان سپاه که در سوریه کشته شد
فرمانده کل سپاه و سردار سلیمانی در مراسم ترحیم یکی از فرماندهان سپاه که در سوریه کشته شد

فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، ماموریت سپاه قدس را «کمک به نهضت‌های اسلامی و کمک به مقاومت و پایداری محرومان و مستضعفان جهان» عنوان کرد

به گزارش ایسنا، سردار محمد علی جعفری، روز دوشنبه در یک نشست خبری درباره فعالیت سپاه قدس گفت: «در هر جای دنیا که محرومان و مستضعفان نیاز به کمک داشته باشند سپاه پاسداران به وسیله‌ نیروی قدس این کمک را انجام می‌دهد.»

سپاه قدس نیرویی برون مرزی سپاه پاسداران ایران است که فرماندهی آن را سرلشگر قاسم سلیمانی بر عهده دارد. فعالیت سپاه قدس بیشتر در کشورهای لبنان، سوریه، افغانستان و عراق متمرکز است. سپاه قدس و فرمانده آن، طی سالهای اخیر به دلیل فعالیت در عراق و همچنین کمک به دولت سوریه برای سرکوب مخالفان مسلح خود، خبرساز شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد این که آیا سپاه نسبت به مسلح کردن کرانه باختری اقدام می‌کند یا نه، گفت: «اقداماتی که سپاه پاسداران در کمک به نهضت‌ها و مسلمانان مظلوم دنیا انجام می‌دهد، بنا بر درخواست مردم آنها است.»

با این وجود او گفت که سپاه پاسداران بر این باور است که «انتقال فناوری و تجربه و همچنین آموزش، از انتقال سلاح بسیار مهمتر است.»

در جریان درگیری نظامی اخیر اسرائیل و حماس در نوار غزه، آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، خواستار مسلح کردن ساکنان کرانه باختری شد. کرانه باختری بخشی از سرزمین فلسطین است که توسط دولت خودگردان فلسطین اداره می‌شود.

XS
SM
MD
LG