لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۳

صدور احکام حبس و مصادره اموال چهار عضو کانون صنفی معلمان استان بوشهر


بالا از راست: محمود ملاکی، محسن عمرانی
پایین از راست: اصغر حاجب، عبدالرضا امانی‌فر
بالا از راست: محمود ملاکی، محسن عمرانی پایین از راست: اصغر حاجب، عبدالرضا امانی‌فر

کانون صنفی معلمان استان بوشهر روز پنجشنبه ششم مهر از صدور مجموع چهار سال و چهار ماه حبس برای چهار عضو خود خبر داد.

بنا بر اعلام کانال تلگرامی این کانون، در ابلاغیه دادگاه که «مهر محرمانه» دارد، محمود ملاکی و محسن عمرانی هرکدام به «دو سال حبس تعزیری، مصادره اموال توقیفی به نفع دولت، و سه سال ممنوعیت فعالیت آموزشی در محیط‌های علمی» محکوم شدند.

همچنین عبدالرضا امانی‌فر و اصغر حاجب هرکدام به چهار ماه حبس تعزیری و «مصادره اموال توقیفی به نفع دولت» محکوم شدند.

کانون صنفی معلمان استان بوشهر ضمن محکوم کردن احکام صادرشده، تصریح کرده که همچنان فعالیت‌های قانونی خود را به منظور تحقق مطالبات برحق دانش‌آموزان و فرهنگیان استان بوشهر به‌طور جدی پیگیری خواهد کرد.

این تشکل صنفی افزوده است به‌زودی گزارش مفصلی از وضعیت پرونده همکاران عضو کانون به‌ویژه محمود ملاکی، معلم و بازرس این کانون، را منتشر خواهد کرد.

کانون صنفی معلمان استان بوشهر در مرداد ماه نیز اعلام کرده بود که هیئت تجدیدنظر تخلفات وزارت آموزش و پرورش «حکم انفصال دائم و اخراج» محمود ملاکی را تایید کرده‌ است.

محمود ملاکی در حال حاضر دوره محکومیت یک سال حبس خود را در زندان مرکزی بوشهر می‌گذراند.

علاوه بر محمود ملاکی، عزيز قاسم زاده، جعفر ابراهیمی، محمود صديقى‌پور، انوش عادلى، مهدى فتحى، هاشم خواستار، رسول بداقی، اسماعيل عبدى، اصغر امیرزادگان، ناهید شیرپیشه، زینب همرنگ، و جواد لعل محمدی به اتهام‌های امنیتی در دادگاه‌های جمهوری اسلامی، به زندان محکوم شده‌اند.

همچنین شمار دیگری از معلمان و فعالان صنفی آنان مانند سارا سیاه‌پور احکام زندان دریافت کرده و برخی دیگر با برخوردهای اداری مواجه شده و از طرح رتبه‌بندی نیز محروم شده‌اند.

سازمان‌های حقوق بشری و صنفی جهان از این برخوردها انتقاد کرده‌اند. در این ارتباط، فدراسیون آموزش بین الملل نیز خواستار آزادی تمامی معلمان زندانی در ایران شده است.

XS
SM
MD
LG