لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۴

محمد رضا عارف: به طور جدی کاندیدای ریاست مجلس خواهم شد


محمد رضا عارف، نفر اول انتخابات مجلس شورای اسلامی از تهران اعلام کرد که به طور جدی وارد رقابت کسب صندلی ریاست مجلس خواهد شد.

آقای عارف روز چهارشنبه پنجم خرداد با بیان اینکه که وظیفه خود می داند کاندیدای ریاست مجلس شود به خبرگزاری ایسناگفت که اگر فراکسیون امید بتواند فراکسیون اکثریت مجلس شود اصلاح طلبان بهتر می توانند برنامه های اعلام شده خود را در مجلس پیگیری کنند.

آقای عارف به عنوان رئیس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان وارد کارزار انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در زمستان سال ۹۴ شد.

آقای عارف در تلاش برای کسب ریاست مجلس جدی ترین رقیب علی لاریجانی، رئیس مجلس نهم و نماینده قم محسوب می شود. آقای لاریجانی در انتخابات اسفند ماه نتوانست عنوان نفر اول شهر قم را کسب کند و به عنوان نفر دوم راهی مجلس شد.

این موضوع جایگاه او را برای کسب ریاست مجلس در مقابل محمد رضا عارف که با قاطعیت نفر اول انتخابات تهران شد، تا حدودی متزلزل کرد. با این حال به نظر می رسد آقای لاریجانی همچنان از حمایت بسیاری از نمایندگان و چهره‌های اصولگرا برای ریاست مجلس برخوردار است.

محمد رضا عارف در بخش دیگری از گفت و گوی خود اعلام کرد که غیر از پست ریاست مجلس، که فرصت برای تعامل درباره آن سپری شده است، اصلاح طلبان آماده اند تا برای بقیه پست‌های مجلس تعامل کنند.

نخستین جلسه دوره جدید مجلس شورای اسلامی شنبه هشتم خرداد برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG